MojAndroid

Spoluzakladateľ spoločnosti Apple Steve Wozniak sa už síce nevenuje vývoju Apple produktov, ale jeho názory v oblasti IT sú aj dnes technologickou komunitou rešpektované. Väčšinou sa jeho názory týkajú materskej spoločnosti, ale občas sa vyjadrí aj k iným firmám. Najnovšie tak urobil v súvislosti s americkým internetovým gigantom Facebook.

Už minulý rok skončil s Facebookom

Už koncom minulého roka Steve prehlásil, že zamkol svoj facebook účet, vymazal z neho všetky dáta a odstránil jeho aplikáciu zo svojho smartfónu. Dôvodom bolo to, že nesúhlasí s tým, ako Facebook zarába na osobných dátach používateľov. Začiatkom roka totiž Facebook čelil obrovskému škandálu v súvislosti s poskytovaním používateľských dát analytickej spoločnosti Cambride Analytica. Teraz sa v interview na Reaganovom letisku pre server TMZ pustil do Facebooku druhýkrát.

Steve: Prestaňte používať Facebook!

Steve Wozniak v ňom prakticky nabáda ľudí, aby prestali používať sociálnu sieť Facebook nadobro. Ako dôvod uvádza stratu súkromiu. Na jednu stranu chápe, že pre používateľov môžu byť funkcie Facebooku užitočné, ale na druhú stranu ani netušia, ako je s ich dátami nakladané. Väčšina ľudí si podľa neho myslí, že majú súkromnú komunikáciu len s jednou alebo viacerými osobami, ale medzitým ich súkromné dáta prejdú rôznymi analytickými systémami pre lepšie cielenú reklamu. Je ale otázne, koľko ľudí si vezme slová Steva Wozniaka k srdcu. A čo vy?

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Výpadok Facebooku odkryl pozadie jeho systému označovania našich životov
11.7.2019
Zdroj: Gizmodo

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • jakub

  ja by som v momente si zrušil facebook, problém je, že veľa ľudom je ukradnuté ako sa narába s ich osobnými údajmi a Facebook vnímajú ako niečo prínosné. Netvrdím, že to nemá istý prínos ale neviem či za takú cenu akou platíme všetci :/

 • Kubo S

  Facebook používam už 10 rokov a nemám pocit, že by mi niekto narušoval súkromie..sledovaní sme na každom kroku, takže nejaký Facebook hore dole

  • SimSonIt

   To je taky ten pristup ze “vsak vsetci kradnu, tak co je na tom ze aj ja”…

   • Kubo S

    jednoducho sa tomu nedá vyhnúť..si sledovaný v práci, si sledovaný na ulici, cez mobil, cez internetoveho providera..prosto sa tomu vyhnúť nedá ak teda nežiješ ako bezdomovec niekde v lese

 • Yggynko Slobodko

  nedavno som si nahlas spieval piesen od Gotta a o pol hodiny mi prisla ponuka na jeho CD ……pritom ho nemam moc rad a jeho piesne nepocuvam …..FB v telefone nemam ,odpocuvaju bez suhlasu ….

  • KalichVydra

   Kde máš internet, všetko je sledované.

 • KalichVydra

  Plne s ním súhlasím.

 • iChuj

  Ja spokojne žijem bez Facebooku a nemám problém že by som žil na okraji spoločnosti. Práve naopak. V kontakte som s ľudmi na vzťahoch s ktorými mi záleží. Máme telefóny a dokážeme sa stretnúť. A aspoň nás pri osobných stretnutiach neotravuje cinkanie mobilu oznamujúce že zas niekto pridal niečo nepodstatné. A čo je najdôležitejšie – máme kvalitné vzťahy. Nie síce s niekoľkými tisíckami “priateľov” ale aspoň nie sú povrchné.

+