MojAndroid

Meno Susan Wojcicki určite nepočujete prvýkrát. Práve vďaka našej ľubozvučnej výslovnosti sa vám určite meno CEO YouTube uložilo v mysli. V technických sférach veľmi vplyvná žena ale na ľudí nepôsobí iba svojim menom. Pri rozhovore na konferencii Code/Mobile prezradila, že v poslednej dobe spolu so svojim tímom tvrdo pracuje na novej službe, ktorú chce ponúknuť hudobným milovníkom. Konkrétne ide o hudobné predplatné na štýl Spotify, ktoré by obsahovalo nielen hudobné skladby vo vysokej kvalite, ale aj záznamy z koncertov či jedinečné rozhovory, ktoré nikde inde ako na YouTube nanájdete. Dávno vyslovené dohady sa tak stanú skutočnosťou a YouTube naozaj prinesie platené služby. A vraj už v dohľadnej dobe.

YouTube App for Android

Jediným problémom je podľa Wojcicki politika predplatného a objem ponúknutých služieb. Služba Music Key (tento názov unikol pred niekoľkými týždňami na internet) by totižto mala ponúkať viacero profilov pre predplatiteľov, pričom každý z nich by ponúkal nejaké služby navyše. Je viac než isté, že YouTube konečne prinesie aj offline prehrávanie a sťahovanie skladieb do zariadenia, ktoré si tak úpenlivo žiada komunita poslucháčov už niekoľko rokov. Veľkým otáznikom ostávajú aj samotné videá, ktoré sa môžu rovnako stať súčasťou predplatného. Uvidíme, ako sa YouTube a Google rozhodnú a aký typ služby vlastne predstavia. Nami odhadovaný čas spustenia je začiatok budúceho roka. Vymenili by ste predplatné Spotify či Hudby Google Play za platenú službu od YouTube?

Zdroj: Engadget, foto: metronieuws

28.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+