MojAndroid

V žiadnom prípade nemôžeme pochybovať o tom, že každá z veľkých mobilných platforiem má svoje prednosti a zápory. Hoci Android a iOS dominujú trhu, aj menej populárny Windows Phone má funkcie, vďaka ktorým ho mnohí užívatelia preferujú pred spomínanými dvomi systémami. Jednou z takýchto vlastností je aj prostredie Metro UI, ktoré je veľmi pekne spracované a už v minulosti za objavilo niekoľko pokusov preniesť prvky tohto prostredia aj na zariadenia so systémom Android.

https://youtu.be/LH34bmXHrvI

Zdá sa, že nový WLauncher je v tomto smere najďalej a okrem dlaždicového vzhľadu prostredia z Windows Phone prinesie aj niektoré ďalšie funkcie. Ide o veľmi pekne spracovaný launcher, ktorý úplne zmení vzhľad prostredia na vašom zariadení. Launcher ale nie je priamou kópiou tohto prostredia, ale akousi kombináciou prvkov z Windows Phone a Androidu, aj keď prvá spomínaná platforma vo výsledku prevažuje.

WLauncher-V4-Phone-Imgur-261x420 wlauncher_2-261x420

Výsledný produkt je veľmi zaujímavý a atraktívny a osloviť by mohol každého, kto má rád svieži dizajn a chcel by vyskúšať vzhľad, ktorý je diametrálne odlišný od toho, čo dnes ponúka drvivá väčšina launcherov. Aplikácia je zatiaľ dostupná iba v alpha a beta verzii, ktoré môžu obsahovať väčšie množstvo chýb a kým príde titul do finálnej verzie, určite bude doplnených množstvo funkcií a možností. Ak ale máte záujem o testovanie, pozrite si oficiálnu tému na portáli Reddit, kde tiež nájdete odkazy na témy týkajúce sa testovacích kanálov tohto zaujímavého launcheru.

Zdroj: Reddit via Android Community

14.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+