MojAndroid

Spoločnosť Withings je známa napríklad svojimi inteligentnými hodinkami Activité Pop, či Activité Steel, ktoré merajú spálené kalórie či prejdené kroky. K zoznamu zariadení sa však pridal aj špeciálny inteligentný teplomer Withings Thermo. Meria vašu teplotu pomocou až 16 infračervených senzorov, ktoré vykonajú počas aktivácie 4000 meraní, čím poriadne zvyšujú presnosť výslednej hodnoty. Teplotu sa dozviete buď z LED displeja teplomera, alebo si ju môžete skontrolovať aj v aplikácii na vašom spárovanom mobilnom zariadení. Párovanie prebieha cez Bluetooth či WiFi.

Teplomer si jednoducho priložíte k spánkovej tepne, stlačíte tlačidlo a vyčkáte 2 sekundy. Ukončenie merania sa tiež povrdí zavibrovaním. V mobilnom zariadení sa zobrazujú predošlé hodnoty, takže máte k dispozícii aj prehľad starších teplôt. Rovnako sa tu dajú dopĺňať aj názvy a dávky liekov, ktoré počas meraní teplôt užívate. Aplikácia podporuje aj viacero profilov, takže budete mať pod palcom aj prehľad teplôt svojich detí či členov rodiny.

withings_thermo_teplomer

Zariadenie má prísť na trh v priebehu prvého kvartálu 2016 za cenu asi 100 dolárov. Na jeho prevádzku sú potrebné 2 batérie typu AAA, ktoré zabezpečia chod na 2 roky. Mimochodom, Withings už má aj svoju inteligentnú váhu (ktorá meria okrem hmotnosti aj srdcový tep) a aj inteligentný tlakomer. Spoločnosť teda spolu s novým teplomerom tvori pekný systém komplexnej starostlivosti o zdravie.

Zdroj: techcrunch.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+