MojAndroid

Značka Withings predstavila svoje nové hodinky. Čo sa týka vyhotovenia, ide o hybridné hodinky, čo znamená, že ponúkajú klasický ciferník v kombinácii s displejom. Viac ale zaujmú tým, čo dokážu. A nie je toho málo. Model Scanwatch je prepracovaný a zameraný na zdravie. Ponúka najrôznejšie funkcie, o ktorých sa ostatným výrobcom môže len snívať a robí to z neho najlepšie hodinky zamerané na zdravie. O ich predstavení informoval portál PhoneArena.

Klasický dizajn v kombinácii s displejom

Telo nových Withings Scanwatch je naozaj prémiovo spracované. Ide o kvalitnú kovovú konštrukciu, ktorá odoláva vode a ciferník chráni zafírové sklíčko, ktoré je mimoriadne odolné voči škrabancom. Na pravom boku sa nachádza korunka, ktorou viete okrem nastavenia času spustiť aj záznam cvičenia alebo nastaviť budík.

withings scanwatch

Okrem ciferníka nájdete na dominantnej strane hodiniek aj malý PMOLED displej. Ten zobrazuje všetky údaje, ktoré robia tieto hodinky inteligentnými. Okrem všetkých funkcií, ktoré si rozoberieme nižšie, vie zobraziť aj upozornenia zo smartfónu. Ich čítanie ale pravdepodobne vzhľadom na veľkosť displeja nebude veľmi praktické. Praktickejšia bude výdrž hodiniek – až 30 dní na jedno nabitie. Takisto aj meranie rôznych fitness aktivít a spánku.

Dokážu vám zachrániť život

Základom všetkých funkcií zameraných na zdravie, ktoré Withings Scanwatch zvládajú, je senzor na zadnej strane hodiniek. Ide o kombinovaný senzor, ktorý sa skladá zo senzoru tepu, 3 elektród a altimetru. Zatiaľ čo meranie tepu je jasné, tri elektródy dokážu merať EKG srdca. To dokáže poskytnúť presnejšie údaje o jeho činnosti a vy cez aplikáciu Withings Health Mate môžete k týmto údajom pravidelne nahliadnuť.

withings scanwatch

Ďalej Scanwatch dokážu upozorniť na nepravidelný tep srdca (arytmiu). Hodinky dokážu merať aj tzv. saturáciu kyslíka, vďaka čomu dokážu rozoznať Syndróm spánkového apnoe (prerušované dýchanie). Táto komplikovaná choroba spôsobuje prerušovanie spánku a iné nepríjemnosti. Hodinky toto všetko zaznamenávajú.

withings scanwatch

Withings Scanwatch zvládajú aj mnoho ďalších zdravie sledujúcich funkcií, pričom budú kompatibilné s Android aj iOS. Hoci zatiaľ nie je známy dátum uvedenia na trh, poznáme ceny. V dvoch veľkostných verziách 38 a 42 mm sa budú predávať za cenu 250 a 300 dolárov.

Náš tip
Hodinky Withings Move a Move ECG za nízku cenu prinesú dlhú výdrž a aj EKG senzor | CES 2019
8.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+