MojAndroid

Nokia oznámila akvizíciu spoločnosti Withings ešte v minulom roku. Až na MWC sme sa však dozvedeli, že produkty tejto francúzskej spoločnosti, prejdu pod značku Nokia a teda spoločnosť HMD Global.  Tak sa aj teraz stalo a všetky staré, aj nové produkty, od fitness náramkov, hodiniek, príslušenstva či dokonca bezpečnostných kamier, sú predávané už pod touto značkou.

Nokia najnovšie predstavila niekoľko nových produktov, ktoré sa zameriavajú na zdravie a fitness. Jedným z nich je tlakomer Nokia BPM+. Ide o merací prístroj, ktorý presne zmeria tlak a tepovú frekvenciu srdca. Všetky údaje pritom okamžite synchronizuje s aplikáciou Health Mate. Tá udržiava záznam zo všetkých meraní a umožňuje výsledky zdieľať napríklad s vašim doktorom.

Okrem tlakomeru sme sa dočkali aj inteligentnej váhy Nokia Body BMI. Táto samozrejme podporuje prepojenie s aplikáciou, no výsledky meraní zobrazí aj priamo na displeji nachádzajúcom sa na zariadení. Váha je pritom určená pre celú rodinu a dokáže automaticky rozpoznať až osem jej členov. K dispozícii sú aj špeciálne módy pre ženy v tehotenstve alebo meranie váhy dieťaťa.

Novinky sú už dostupné v oficiálnom obchode Nokia v USA. Tlakomer je k dispozícii za 130 dolárov, za váhu zaplatíte 60 dolárov. Samozrejme, to nie sú všetky produkty z portfólia Nokia Health. Ich celú ponuku nájdete priamo na stránkach spoločnosti. Dúfame len, že čoskoro budú dostupné aj na Slovensku.

Zdroj: androidcommunity

 

21.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+