MojAndroid

Spoločnosť Withings patrila na krátku dobu fínskej značke Nokia, ktorá jej produkty predávala v rámci svojej rady Nokia Health. V máji minulého roku bola odkúpená späť bývalým spoluzakladateľom Éricom Carreelom a okamžite začala chrliť nové produkty. Naposledy to bol fitness náramok Withings Pulse HR a teraz prichádza na trh s novou sériou analógových smart hodiniek Withings Move.

Lacný model aj pokročilejší s EKG senzorom

Tú tvoria dva modely – Withings Move a Withings Move ECG. Hodinky sú vo viacerých farebných prevedeniach a v oboch verziách dokážu merať vašu aktivitu, kroky alebo spánok. Vďaka vodeodolnosti 5 ATM je možne merať aj povrchové plávanie. Pretože sa jedná o analógové hodinky, tak je nutné pozrieť si výsledky aktivít na displeji smartfónu pripojeného cez Bluetooth rozhranie. Withings Move ECG majú navyše aj EKG senzor. Ten využíva dva snímače na zadnej strane hodiniek a jeden na ráme. Pre spustenie EKG senzora je nutné uchopiť rám dvoma prstami na dobu 20 sekúnd a smart hodinky potom vyhodnotia, či nedochádza k srdcovej arytmií. Výsledok si môžete pomocou aplikácie v smartfóne vytlačiť alebo poslať svojmu lekárovi.

Vysoká výdrž batérie a dobrá cena

Obe verzie hodiniek sú napájané klasickou gombíkovou batériou. Vďaka tomu vydržia fungovať 18 mesiacov v prípade lacnejšieho modelu a 12 mesiacov pri pravidelnom EKG meraní v prípade modelu Move ECG. Withings Move by mali byť dostupné od 5. februára za cenu 70 Eur. Model Withings Move ECG s EKG senzorom o pár týždňov neskôr za cenu 129 Eur.

Náš tip
Samsung má patent na ručičkové hybridné smart hodinky
8.1.2019
Zdroj: AndroidCentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+