MojAndroid

Nová služba Wire by si chcela získať zákazníkov na svoju stranu kompletným balíčkom komunikačných služieb. Podporuje ju aj spoluzakladateľ Skype Janus Friis a novinka by mala priniesť univerzálny nástroj pre posielanie individuálnych a skupinových správ, zdieľanie súborov a internetové telefonovanie. Služba je, resp. bude dostupná pre všetky populárne platformy, pričom pre každú z nich je zvlášť optimalizovaná a aplikácia je automaticky synchronizovaná naprieč všetkými vašimi zariadeniami.

Wire ale kladie dôraz aj na bezpečnosť a ponúka end-to-end šifrovanie, ktoré by malo vyhovovať aj náročným užívateľom. Okrem odosielania a prijímania správ umožňuje Wire aj uskutočňovať internetové volania, pričom využíva rôzne špeciálne algoritmy pre dosiahnutie čistého hlasu. Aplikácia je tiež kompatibilná so štandardom WebRTC, čo v budúcnosti umožní telefonovanie priamo z prehliadača bez nutnosti sťahovania akéhokoľvek pluginu.

wire-1 wire-2 wire-3

Za službou stojí tím 50 expertov z 23 krajín, ktorých cieľom nebolo iba vytvoriť ďalšiu bežnú aplikáciu na odosielanie správ. Pri vývoji brali do úvahy všetky požiadavky náročných užívateľov. Aplikácia je momentálne dostupná zadarmo pre užívateľov systému Android, iOS a Mac. V prvom štvrťroku budúceho roku by mala pribudnúť verzia pre PC a nasledovať by mala aj spomínaná webová verzia, pre fungovanie ktorej budete potrebovať iba bežný prehliadač. Aplikácia sa tiež vyznačuje moderným a elegantným dizajnom, ktorý by mal byť tiež jedným z hlavných lákadiel služby a Android aplikáciu si môžete stiahnuť už teraz.

Verzia: 3.8.412
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.8.412
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Central

3.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+