MojAndroid

Microsoft ohlásil nové možnosti prepojenia smartfónu s počítačom počas Samsungovej udalosti, na ktorej bol predstavený aj Samsung Galaxy Note 20 Ultra. Tie prichádzajú na Windows 10 v najbližších dňoch, ale stále ostávajú exkluzivitou pre majiteľov spomínaného smartfónu. Zmeny sa týkajú aplikácie Váš telefón – pridaná bola možnosť streamovania aplikácií na obrazovku počítača a iné.

Prichádzajú nové možnosti pripojenia smartfónu s počítačom

Avšak zatiaľ sú exkluzívne len pre majiteľov smartfónu Samsung Galaxy Note 20 Ultra. Samsung má s Microsoftom zrejme nejakú dohodu, pretože už pred viac ako rokom vyšla podobná exkluzivita. Tá vtedy umožňovala smartfónom rady Samsung Galaxy S10 zobrazovať notifikácie aj v počítači s operačným systémom Windows 10. Dnes je táto funkcia dostupná každému. Dá sa očakávať, že rovnaký osud čaká aj tieto nové funkcie, zatiaľ exkluzívne pre Samsung Galaxy Note 20.

Ak ešte aplikáciu Váš telefón nevyužívate a chceli by ste si ju vyskúšať, postup je jednoduchý. Spustite aplikáciu Váš telefón na počítači a následne vás vyzve, aby ste si aplikáciu stiahli z Obchodu Play a spárovali zariadenie prostredníctvom načítania QR kódu. Potom už len jej udelíte pár povolení a všetko je pripravené.

Link zu Windows
Link zu Windows
Price: Free
  • Link zu Windows Screenshot
  • Link zu Windows Screenshot
  • Link zu Windows Screenshot
  • Link zu Windows Screenshot
  • Link zu Windows Screenshot
  • Link zu Windows Screenshot
Prostredie aplikácie Váš telefón na počítači
Prostredie aplikácie Váš telefón na počítači

Ak by som mal Samsung Galaxy Note 20, moje prostredie by vyzeralo asi nejako takto:

Nové možnosti pripojenia smartfónu s počítačom
Prostredie aplikácie Váš telefón pri pripojení smartfónu Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Existujú však aj isté predpoklady, ktoré musí váš systém spĺňať. Základom je najnovšia zostava Windows 10, najnovšia verzia aplikácie Váš telefón a rovnaké pripojenie v sieti. Ak máte Samsung Galaxy Note 20 a nové možnosti pripojenia smartfónu vám nefungujú, je to zrejme postupným vypúšťaním aktualizácie. Podľa AndroidPolice sa môžu ešte nejaké chybičky vyskytnúť a tak možno všetko nepôjde tak ako má.

Náš tip
Recenzia Samsung Galaxy Note 20 Ultra: Veľa muziky za veľa peňazí
24.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+