MojAndroid

V dnešnej dobe má každý používateľ desktopových aj mobilných operačných systémov prístup k tisícom bezplatných offline aj online hier. Pred vyše 20 rokmi v časoch ranného internetu, ale takáto možnosť neexistovala a väčšina používateľov klasického systému Windows zaháňali nudu predinštalovanými hrami ako Míny alebo Solitaire. Veľa ľudí ešte dnes na tieto klasické hry spomínajú a radi by si ich zahrali aj dnes na svojich android zariadeniach. V tom by mohli pomôcť nasledujúce tipy.

Solitaire 95 a Microsoft Solitaire Collection

Solitaire alebo inak Pasiáns bola asi najčastejšie hranou windows hrou. Vo väčšine prípadov aj v pracovnej dobe. Slúži i k meditácii, tréningu pozornosti a pamäte. Pre Pasiáns sa používa sada žolíkových kariet a úlohou hráča je roztriediť rozložené karty s pomocou zvyšných v balíčku na 4 kôpky podľa farieb a číselného poradia. Pre systém Android existuje viacero verzií a medzi najpopulárnejšie patrí Solitaire 95 a Microsoft Solitaire Collection.

Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8.2021.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8.2021.0
Aktuálna cena: Zdarma

Minesweeper Classic

Druhou najpopulárnejšou Windows hrou boli jednoznačne Míny. Úlohou hráča bolo na mriežke políčok, ktorých počet závisel od obtiažnosti, nájsť v čo najkratšom čase všetky míny bez toho, aby na ne hráč klikol. Aby sa tak nestalo, slúžili hráčovi ako pomôcka čísla na voľných políčkach, pokiaľ sa vedľa políčka nachádzala jedna alebo viac bômb. Čísla znázorňovali počet bômb okolo políčka. Minesweeper Classic pre Android je graficky úplne totožný so starou windows verziou.

Verzia: 1.4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.1
Aktuálna cena: Zdarma

Hearts+

Ďalšou obľúbenou kartovou hrou vo Windows boli Srdcia. Oproti Pasiansu bolo nutné hrať proti trom oponentom, ktorých zastupoval počítač. V Hearts+ pre Android ale môžete vyzvať ako protivníkov aj reálnych ľudí.

Verzia: 4.18
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.18
Aktuálna cena: Zdarma

Mahjong Titan

Mahjong alebo Madžong je tradičnou čínskou hrou, ktorá miesto kariet využíva pomaľované obdĺžnikové kamene. Kresby znázorňujú čísla aj ročné obdobia. Kamene, ktorých je buď 136 alebo 144, sú poukladané na sebe do pyramídového tvaru a hráč musí hľadať rovnaké dvojice, trojice alebo štvorice. Mahjong Titan je jednou z najpodarenejších variácií tejto hry pre Android platformu.

Verzia: 4.18
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.18
Aktuálna cena: Zdarma

Zen Pinball

Pinball alebo Flipper je v reálnom živote hrací automat v podobe veľkej presklennej skrine. Úlohou hráča je s pomocou pružiny vstreliť do hry oceľovú guličku na naklonenú hraciu plochu. Následne sa ju pomocou dvojice páčok snaží udržať na ploche a zasiahnuť rôzne ciele, ktoré znázorňujú rôzne množstvo bodov. Plochy pinballu väčšinou znázorňujú nejaké populárne motívy ako sú napríklad filmy. V mobilnej hre Zen Pinball sú to napríklad filmy z univerza Marvelu, Star Wars alebo seriálu The Walking Dead.

Verzia: 1.45
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.45
Aktuálna cena: Zdarma
10.11.2018
Zdroj: lifehacker

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+