MojAndroid

Len nedávno Microsoft oznámil novú funkciu – zrkadlenie obrazovky medzi počítačom s operačným systémom Windows a Android smartfónom. Vďaka tejto funkcii môžete efektívne využívať Android aplikácie aj na obrazovke vášho počítača. Pôvodne bola táto funkcia limitovaná len na niekoľko vybraných zariadení a testerov. Teraz získava podporu viacerých zariadení.

Podpora pre viac zariadení

Medzi podporované boli pridané smartfóny OnePlus 6, OnePlus 6T a aj najnovšie vlajkové lode od spoločnosti Samsung. Nechýbajú ani posledné dve zariadenia z radu Galaxy Note, modely Note 8 a Note 9. Okrem toho pribudla aj ďalšia vítaná funkcia. Upozornenia z vášho smartfónu sa teraz dokážu zobraziť na obrazovke počítača. Presne tak, ako sa zobrazujú aj ostatné notifikácie v operčnom systéme Windows.

Prácu zvládnete na jednom zariadení

Ak teda pracujete s počítačom a váš smartfón je k nemu pripojený, už sa naň viac nemusíte pozerať. Prakticky všetko vybavíte cez svoj počítač. Microsoft hovorí, že používať budete môcť tieto funkcie:

  • Prezeranie notifikácií zo smartfónu v reálnom čase
  • Zobrazenie všetkých notifikácií zo smartfónu na jedno mieste
  • Možnosť nastavenia, ktoré notifikácie sa majú zobrazovať a ktoré nie
  • Vymazanie notifikácií individuálne alebo naraz

Aby ste nové funkcie mohli vyskúšať, budete potrebovať smartfón s Androidom Nougat alebo novším, ktorý obsahuje minimálne 1 GB RAM. Váš počítač musí mať nainštalovaný operačný systém Windows 10 build 1803 (RS4).

Náš tip
Microsoft začal testovať funkciu „Your Phone“. Povolí bezdrôtovo pristupovať k telefónu z počítača

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+