MojAndroid

Jednou z prednosti desktopového operačného systému Windows 11 od spoločnosti Microsoft je jeho natívna schopnosť spúšťať Android aplikácie. Podľa portálu XDA-developers je teraz pre neho už aj dostupný obchod s Android aplikáciami. Ten však nepochádza od spoločnosti Google.

Obchod je zatiaľ určený pre vývojárov

Aj keď bola podpora Android aplikácií v systéme Windows 11 predstavená už v roku 2021, tak doteraz nefunguje úplne ideálne. To by mohlo zmeniť sprístupnenie obchodu Amazon AppStore v preview verzii pre vývojárov. Spoločnosť Amazon hovorí, že spojila svoje sily priamo s Microsoftom a pri implementácii využila nástroj Windows Subsystem for Android (WSA).

Amazon AppStore Windows 11
Amazon AppStore vo Windows 11 | Zdroj: XDA-developers.com

Je dôležité poznamenať, že všeobecná dostupnosť pre vývojárov neznamená plnohodnotnú dostupnosť pre bežných spotrebiteľov. Tí by mohli totiž pri používaní naraziť na viaceré problémy. Amazon však povzbudzuje všetkých vývojárov, aby využili implementáciu Amazon AppStore a WSA na vytváranie a testovanie svojich Android aplikácií pre Windows 11.

Vývojárom pomôžu aj nástroje od Amazonu

Amazon vyzval vývojárov, aby si pri implementácii najprv prezreli priloženého sprievodcu kompatibilitou Windows, často kladené otázky, GitHub a dokumentáciu o pridávaní podpory klávesnice a myši prostredníctvom súpravy Amazon Input SDK. Vývojári sa tiež musia uistiť, že používajú Windows 11 v podporovanej konfigurácii s minimálne 8 GB RAM a nainštalovaným WSA.

Amazon AppStore
Nastavenia ovládanie v hre pomocou Amazon Input SDK | Zdroj: https://developer.amazon.com

Kedy bude dostupná stabilná verzia obchodu Amazon AppStore pre Windows 11 aj pre bežných spotrebiteľov, zatiaľ nie je známe. V preview verzii pre vývojárov je dostupný v 31 krajínach. Momentálne by mal obchod obsahovať až 20 tisíc Android aplikácií vrátane sociálnej siete TikTok alebo rôznych hier.

Náš tip
Tieto smartfóny a tablety sa v poslednom mesiaci v O2 predávali najviac
11.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+