MojAndroid

Microsoft pri predstavení systému Windows 11 okrem iných zmien oznámil aj pridanie natívnej podpory Android aplikácií. Tie mali byť distribuované prostredníctvom Amazon Appstore, avšak až niekoľko mesiacov po vydaní novej verzie operačného systému. Ten čas nadišiel práve teraz a novinka prichádza s veľkou februárovou aktualizáciou, informuje portál XDA-Developers.

Predbežné vydanie ponúka približne tisíc aplikácií, vrátane vlastných aplikácií spoločnosti Amazon Audible či Kindle. Neskôr budú pridané aj ďalšie. Táto knižnica je však stále podstatne väčšia ako tá s 50 aplikáciami, ktorú mali doposiaľ k dispozícii testeri Windowsu 11. Problémom zatiaľ je aj to, že stále chýba napríklad možnosť pre vývojárov nahrať do obchodu vlastné Android aplikácie. Amazon na odstránení tohto problému usilovne pracuje.

Android aplikácie vo Windows 11
Android aplikácie vo Windows 11 | Zdroj: AndroidCentral.com

Microsoft novinku sprístupnil len v jednej krajine

Avšak pre všetkých používateľov žijúcich mimo Spojených štátov máme smutnú správu. Amazon Appstore pre Windows 11 sa za hranice USA nedostal. Obyvatelia ostatných krajín, vrátane Slovenska, sa zatiaľ budú musieť uspokojiť len s prvým beta vydaním možnosti hrania Android hier od Googlu.

Novinku však môžu otestovať všetci obyvatelia USA, nie len testeri ako doteraz. Jedinou podmienkou je, že ich zariadenia musia spĺňať niekoľko systémových požiadaviek – minimálne 8 GB RAM, SSD disk a procesor Intel Core i3 8. generácie, AMD Ryzen 3000, Qualcomm Snapdragon 8c alebo výkonnejší.

Po stiahnutí systémovej aktualizácie je navyše potrebné aktualizovať aj Microsoft Store kliknutím na ikonu Knižnica a následne na tlačidlo Získať aktualizácie. Po reštartovaní obchodu sa v ňom budú zobrazovať aj Android aplikácie s tlačidlom Stiahnuť z Amazon Appstore.

Amazon Kindle v Microsoft Store
Amazon Kindle v Microsoft Store | Zdroj: XDA-Developers.com

Náš tip
Windows 11 v smartfóne? S Androidom 13 žiadny problém

16.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+