MojAndroid

Poznáte to, prenos súborov z mobilu do PC je trochu komplikovanejší, ako by mal byť. Musíte nájsť USB kábel a zapojiť ho do počítača a následne do mobilu. Potom povoľte prenos súborov v zariadení Samsung a až teraz môžaete prenášať súbory. Microsoft a Samsung celý proces zjednodušili. Najnovšia verzia systému Windows pre Insiderov (testerov) podporuje jednoduchý prenos súborov cez Wi-Fi z a do mobilov značky Samsung. Engadget spomína konkrétne modely S10 a S20.

Microsoft už dlhšie sa snaží zjednodušiť spojenie medzi smartfónom a počítačom. Microsoft vyvíja a vylepšuje aplikáciu Váš telefón, ktorá je dostupná aj pre Android. Tá umožňuje už teraz používateľom vidieť na počítači obrazovku vášho smartfónu, odpisovať na správy a prijímať notifikácie. Aplikácia funguje so všetkými smartfónmi. Pre Samsung má isté výhody – zdieľanie schránky z Windowsu, teda to, čo skopírujete v počítači môžete vložiť do Samsungu.

Je to jednoduché

Ak chcete zahájiť bezdrôtový prenos, všetko čo potrebujete je Váš telefón a zapnúť funkciu Spojiť s Windows v zariadení Samsung. Ak chcete prenášať súbory z počítača do mobilu, stačí ich len pretiahnuť do okne Váš telefón. V opačnom prípade zvoľte súbory, ktoré chcete preniesť z mobilu a povoľte funkciu chyť a prenes (drag and drop). Následne zvoľte miesto v počítači, kam chcete súbory preniesť.

Má to však háčik. Veľkosť súborov je limitovaná maximálne na 512 MB, takže zrejme nebudete môcť prenášať takto videá v 4K. Kvantitou je prenos súborov obmedzený na 100 súborov, takže ak máte obrovské množstvo fotiek, budete ich prenášať na viackrát. Nakoniec váš telefón a počítač musia byť v rovnakej Wi-Fi sieti a musíte mať aplikáciu Spojiť s Windows vo verzii 1.5, ktorá nemusí podporovať všetky Galaxy smartfóny.

Ako bolo spomenuté, táto funkcia je zatiaľ v testovaní pre Insiderov, takže ešte nie je dostupná pre každého. Pravdepodobne vyjde v najbližšej veľkej aktualizácii, ktorá sa očakáva ešte pred letom.

Link zu Windows
Link zu Windows
Price: Free
  • Link zu Windows Screenshot
  • Link zu Windows Screenshot
  • Link zu Windows Screenshot
  • Link zu Windows Screenshot
  • Link zu Windows Screenshot
  • Link zu Windows Screenshot

14.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+