MojAndroid

Microsoft oznámil novú funkciu Windowsu 10, ktorá umožní používateľom Android smartfónov používať ktorúkoľvek aplikáciu ich zariadení priamo z počítača či notebooku. Je vlastne funkcia zrkadlenia obrazovky. V systéme Windows bude dostupná pod názvom Your Phone (váš telefón). Po páde operačného systému Windows Phone sa jedná o najväčší pokus o premostenie či zjednotenie mobilného operačného systému práve s Windowsom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Objavilo sa prvé video

Microsoft síce nepredviedol žiadne demo, ako to bude reálne vyzerať, no predsalen jedno video sa objavilo. Dvaja používatelia v ňom komunikujú pomocou aplikácie Snapchat, pričom jeden z nich používa smartfón, druhý notebook s Windowsom 10.

Najskôr základné aplikácie

Nová funkcia by mala byť pre operačný systém Windows 10 k dispozícii už onedlho. Príde totiž s októbrovou aktualizáciou systému. Prvá verzia však nebude podporovať úplne všetky aplikácie. Medzi prvými budú hlavne tie základné, ako napríklad aplikácia telefónu, správy či fotografie.

Náš tip
Dostanú Chromebooky „dual-boot“? K Obchodu Play by sa pridal Windows
3.10.2018
Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+