MojAndroid

Microsoft už dlhšie avizoval, že vo svojom Anniversary Update prinesie možnosť prenesenia Android notifikácií na Windows 10 zariadenia. Riešení, ktoré túto funkcionalitu do systému pridajú je síce viacero, žiadna však nie je integrovaná natívne do systému. Po informovaní o pridaní tejto možnosti, vzniklo mnoho dohadov o tom, ako budú notifikácie do systému implementované. Dnes už vieme, že celá mágia je postavená na Action Centre, spolu s cloudom v systéme Windows 10 a aplikáciou Cortana pre zariadenie s Androidom. Práve Cortana, vďaka cloudu zabezpečí to, že sa nové upozornenia zobrazia aj vo Windowse.

To však nie je všetko. Najnovšie môžete notifikácie aj ovládať. Čo znamená, že v prípade ak vám príde na váš mobilný telefón správa, tak sa vám zobrazí nielen notifikácia, ale môžete na ňu z Windows 10 aj priamo odpovedať. Poslaním odpovede sa vám upozornenie zmaže aj z vášho Android zariadenia. Môžete tak plnohodnotne pracovať so svojim smartfónom bez toho, aby ste museli prerušiť svoju prácu napríklad na počítači.

Náš tip
Vieme, ako si na Windows 10 Mobile môžete nainštalovať Android aplikácie

Zdroj: Phandroid

4.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+