MojAndroid

Obdobie, keď bol operačný systém Windows Phone obľúbenou alternatívou k Androidu a iOS je dávno preč. K vyššiemu podielu na trhu nepomohla ani inovatívna platforma Windows 10 Mobile. Microsoft má aktuálne so svojim systémom necelé jedno percento podielu na mobilnom trhu a to je naozaj mizerné číslo.

Náš tip
Microsoft Graph ponúkne synchronizovanú schránku informácií medzi Windows 10, Androidom či iOS

Mnoho používateľov mobilného Windows 10 uprednostnilo iný systém a spoločnosť BlackBerry, ktorá sa ocitla v podobnej situácii ako je teraz systém Windows 10 Mobile, prešla po softvérovej stránke plne na systém Android a svoje priority stavila na lepšie zabezpečenie systému Android. Faktom ostáva, že spoločnosť Microsoft predstavila nový smartfón naposledy ešte v roku 2015. To by sa však podľa najnovších únikov mohol čoskoro zmeniť.

Podľa zdrojov blízkych vnútornej štruktúre spoločnosti Microsoft by sa platforma Windows 10 Mobile mala prepracovať a ponúknuť nový používateľský zážitok, a to priamo na pripravovanom smartfóne. Aktuálne nie je známe, či súčasné Windows smartfóny budú túto prepracovanú platformu podporovať. Rovnako nie je známe, nakoľko budú kompatibilné aktuálne dostupné aplikácie pre Windows 10 Mobile. Nové zariadenie však má podporovať tzv. UWP aplikácie (Universal Windows Platform).

Dnes vyrábame telefóny, máme OEM (Original Equipment Manufacturer) výrobcov, ako napríklad spoločnosť HP a iné. Vybrali sme si veľmi špecifickú oblasť, zahŕňajúcu manažment, bezpečnosť a túto jedinečnú funkciu, ktorú sme nazvali Continuum. To je telefón, ktorý môže byť dokonca desktop. Rovnako tak produktový rad Surface je dobrým príkladom toho, ako by sa spoločnosť Microsoft mohla na trhu odlíšiť. – Satya Nadella, CEO Microsoftu

Spoločnosť Microsoft sa rozhodla pozastaviť svoju jedinečnú mobilnú radu Lumia a výrobu smartfónov prenechala výrobcom tretích strán ako Hewlett Packard či iným prevažne čínskym značkám. Pripravované zariadenie má naďalej stavať práve na prepracovanej funkcionalite Continuum.

Náš tip
Microsoft prináša konkurenciu Chromebookom. Zariadenia s novým Windows 10 S štartujú na cene 189 dolárov

Premena na notebook či počítač tak bude pravdepodobne jednou z kľúčových vlastností nového zariadenia. Špekuluje sa tiež o unikátnom dizajne na štýl Microsoft Surface zariadení. Existuje tu však aj možnosť, že v prípade nedostatočných výsledkov spoločnosť Microsoft celé interné testovanie a vývoj opäť pozastaví na neurčito.

Zdroj: gizmochina

1.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+