MojAndroid

Poľský člen XDA fóra karov_mm priniesol návod na to, ako si inštalovať Android aplikácie na zariadeniach s novým systémom Windows 10 Mobile. Hoci je jeho návod určený pre pokročilejších používateľov a je zložitejší, je dôkazom toho, že Microsoft myslel pri vývoji svojho nového systému aj na takúto možnosť. Inštalovanie každej z aplikácií je zdĺhavé, a tak sa javí ako ideálne riešenie nainštalovanie Google Play Services a následne obchodu Play, ktorý funguje na Windows 10 Mobile bez väčších problémov. Inštalovanie Android aplikácií bolo testované na Windows 10 Mobile Preview Build 10512.

this_is_consoleeeee

V jednoduchosti je návod na inštalovanie Android aplikácií o tom, že do špeciálnej zložky v zariadení musíte skopírovať .apk súbor Android aplikácie cez sideload, potom zariadenie reštartovať a následne nainštalovať. Zatiaľ však v Android aplikáciách spustených na Windowse 10 nefunguje vstup z klávesnice a prehrávanie multimédií. Tento systém inštalovania Android aplikácií na cudziu platformu je ale nový, a tak ho k plnej funkčnosti čaká ešte dlhá cesta. Niekde však začať treba.

Ak si chcete na svoje Windows 10 zariadenie nainštalovať Android aplikáciu, navštívte špeciálne vlákno na XDA fóre, kde si môžete prečítať nielen o samotnom návode, ale aj o chybách a radách, ako ich opraviť.

Zdroj: XDA

17.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Maher787

    no keď sa im to podarí doviesť k dokonalosti tak v budúcnosti by android získal naozaj veľmi veľkého konkurenta nakoľko je kvalita a množstvo aplikácií a hlavne hier dôvodom toho prečo ľudia radšej siahnu po androide ako win mobile. A z vlastnej skúsenosti viem potvrdiť že napr lumie sú veľmi dobré mobilia a win na nich šlape ako hodinky naviac nemá taký problém resp som ho nespozoroval ako majú androididy že po čase sa systém zaprasí a telefón začína byť spomalený resp nemusí byť spomalený ale je vidieť že ide na vyššom výkone ako keď bol nový

+