MojAndroid

Asi máloktorý hudobný prehrávač na desktopových počítačoch s operačným systémom Windows mal takú popularitu ako legendárny Winamp. Tento hudobný prehrávač, zameraný hlavne na prehrávanie mp3 formátov, priniesol viacero inovácií, ktoré neskôr prebrali aj iné konkurenčné prehrávače. Dlhu dobu bol Winamp dominantným softvérom na tomto poli, ale postupne sa začal vytrácať zo scény. V roku 2010 dokonca vznikla jeho verzia pre Android platformu, ale nepodarilo sa jej výrazne uchytiť. Posledná aktualizácia Winampu vo verzii 5.666 pochádza z roku 2013 a rok neskôr tento softvér kúpila spoločnosť Radionomy. Tá teraz oznámila, že behom dvoch týždňov vydá novú verziu 5.8 a behom budúceho roka príde úplne nová revolučná verzia Winamp 6.

Verzia 5.8 neprinesie žiadne novinky, ale poskytne všetky funkcie PRO verzie Winampu zadarmo a opraví všetky chyby, ktoré sa objavili v posledných 5 rokoch. Verzia 6, ktorá by sa mala objaviť budúci rok v nešpecifikovanom čase, by mala priniesť nielen prehrávanie lokálnych súborov, podcastov a internetových rádií, ale aj podporu streamovacích služieb. Ide o reakciu na stále sa zvyšujúcu obľubu platforiem ako je Spotify, Apple Music alebo Youtube Music. Ktoré konkrétne platformy budú podporované zatiaľ nie je známe a pravdepodobne sa s nimi zatiaľ vedú len jednania. Potešujúce je, že Winamp 6 príde nielen v desktop verzii, ale aj v mobilnej verzii pre systémy Android a iOs.

Náš tip
Hodinky od Garminu konečne umožnia prehrávať hudbu zo služby Spotify
16.10.2018
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+