MojAndroid

WIMM Labs dnes oznámil príchod nového typu hodiniek s Androidom. Nič nové, hovoríte si? Možno vás však zaujme fakt, že v tomto prípade ide o úplne samostatné Android zariadenie, ktoré bude podporovať spúšťanie micro aplikácií dostupných cez tzv. Micro App Store.

Tieto hodinky s rozmermi 2,5×2,5 cm alebo tiež s uhlopriečkou farebného dotykového displeja 1,4 palca budú obsahovať vlastný procesor  s taktom 667MHz. Displej môže pracovať v dvoch módoch a to v normálnom na aký ste zvyknutí v bežných smartfónoch a tansreflektívnom, pri ktorom získate výbornú čitateľnosť vo vonkajších prostrediach a navyše ušetríte aj toľko potrebnú energiu.

Okrem toho hodinky ponúkajú aj širokú škálu senzorov a možností pripojenia -nájdete tu Wi-Fi, Bluetooth, akcelerometer, magnetometer, vibrácie, reproduktor a slot pre microSD kartu. Samozrejmosťou je možnosť synchronizácie s vašim Android telefónom alebo tabletom. Hodinky budú mať predinštalované základné aplikácie pre zobrazenie čísla volajúceho,  SMS notifikácie, počasie, signalizáciu strateného telefónu, kalendár, zmenu vzhľadu a iné.   Veľmi dobrú predstavu o tom čo tieto hodinky dokážu podáva aj nasledovné video zo serveru androidcommunity.com.

Zdroj: androidcommunity.com

 

3.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+