MojAndroid

Nejakým prirodzeným spôsobom sme si už zvykli bežné informácie vyhľadávať v známej Wikipédii. Oficiálne sa síce až tak nedá pokladať za 100% dôveryhodný zdroj, no určite výborne postačí na bežné všeobecné získavanie informácií. K dispozícii je dávnejšie už aj Android aplikácia, ktorá vám ušetrí hľadanie cez prehliadač. A práve táto aplikácia sa dočkala niekoľkých zmien, ktoré Wikipédiu opäť viac zatraktívnia.

device-2016-07-25-125559-576x1024

Takže. Je tu napríklad fičúra, ktorá vám navrhuje ďalšie články na základe toho, čo ste nedávno čítali. Nachádza sa tu aj tzv. randomizér, ktorý vám náhodne vyberá niektoré z miliónov článkov z databázy. Ak sa už raz do niečoho začítate, no rozhodnete sa pokračovať neskôr, určite vám pomôže funkcionalita “Pokračovať v čítaní neskôr”.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Na domovskej stránke ponúka Wikipédia vo svojej appke niekoľko článkov o aktuálnych témach vo svete, prípadne 5 najčítanejších článkov za deň, no rovnako sa tu nachádza aj obrázok a článok ako tip od redaktorov Wikipédie. A ak sa vám niektoý z namixovaných článkov nepozdáva, jednoducho ho “swipovaním” vyhodíte a dáte tak priestor ďalšiemu. Dobrou správou je i zdieľanie článkov na viacerých sociálnych sieťach priamo z aplikácie.

device-2016-07-25-130021-576x1024

Zdroj: androidcommunity.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+