MojAndroid

Európska komisia predstavila nový program WiFi4EU, ktorého účelom by malo byť predstavenie verejných Wi-Fi hotspotov po celej Európskej únii. Do roku 2020 by ich malo byť 6 000 až 8 000.

Náš tip
SWAN upozorňuje na podvodné prieskumy po internete. Nenechajte sa nachytať!

Hotspoty by sa mali stavať najmä na miestach, kde aktuálne chýba pokrytie internetom. To znamená, že by sme sa ich mali dočkať v menších obciach, ale aj na námestiach. Za výstavbu týchto hotspotov budú zodpovedné samosprávne celky, ktoré budú môcť požiadať o preplatenie nákladov v podobe špeciálnych kupónov. Následné udržiavanie a starostlivosť budú prevádzkovať európske inštitúcie. Celý projekt by mal stáť 120 miliónov eur.

Podobné programy fungujú aj v iných častiach sveta. V New Yorku prednedávnom predstavili program LinkNYC, ktorý premenil staré telefónne búdky na Wi-Fi hotspoty. Dokopy by ich malo byť až 7 500 a pripojenie k internetu v jednom z najväčších miest sveta by tak nemalo byť žiadnym problémom. Program LinkUK chce zasa zaviesť hotspoty vo Veľkej Británii, kde by ich malo byť až 17 500. Uvidíme, ako bude tento projekt pokračovať a najmä to, koľko z týchto hotspotov sa ujde aj Slovensku.

Zdroj: via Pocketnow

1.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+