MojAndroid

Problém s pripojením na WIFI siete spočíva v množstve znakov v hesle ku prístupu na domácu sieť. Tentoraz však už nie je problém tieto údaje si zálohovať a to prostredníctvom aplikácie WiFi QR Share.

Aplikácia poskytuje uložiť si prístup na akúkoľvek sieť vo vašom telefóne vo forme QR kódu. Aj keď mnohé telefóny majú natívnu funkciu zapamätania si siete a údajov k nej, je dobré mať po ruke túto aplikáciu, aby ste v prípade návštevy nemuseli pracne zadávať prístupové heslá a kódy pri pripojení sa vašu domácu sieť napríklad vašej návštevy.

Aplikácia poskytuje zakódovanie kompletného stavu vašej siete a SSID meno, heslo aj prípadné zabezpečenie WEP, WPA/WPA2. Jednoduchým spôsobom si len naskenujete svoj QR kód a máte vytvorené pripojenie na vašu domácu sieť. Samozrejmosťou by malo byť zabezpečenie vášho QR kódu pre prípad zneužitia, najmä ak používate zaručene dátovo neobmedzené internety od našich poskytovateľov.

Naskenovaním kódu získate rýchlo prístupové údaje a jednoduchým kopírovaním a vložením si vytvoríte spojenie. Zaujímavá aplikácia, ktorá však v prípade zneužitia môže narobiť dosť značné problémy.

WiFi QR Share
Sudo Make Me An App
Verzia 1.2 (21. 12. 2011)
Veľkosť 134 kB
1.6+

Zadarmo

 

27.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+