MojAndroid

Ešte pred pár rokmi nebolo pripojenie k Wi-Fi úplnou samozrejmosťou, no s postupom času sa to zmenilo. Dnes už vo väčšine domácností, pracovísk, ale aj na verejných miestach vyhľadávame pripojenie k bezdrôtovému internetu. Dôvodom je rastúci počet zariadení, ktoré toto pripojenie podporujú. Kým v minulosti to bol zvyčajne jeden notebook v domácnosti, ktorý podporoval Wi-Fi, no pripojený dokázal byť aj klasicky prostredníctvom kábla, dnes je to množstvo počítačov, smartfónov, tabletov, ale aj televízií či iných zariadení, ktoré pripájame k Wi-Fi každý deň.

Aj preto sa vyskytli problémy, ktoré v minulosti neboli také akútne. Na mysli máme nedostatočný signál Wi-Fi v zastavaných prostrediach, akými sú napríklad väčšie byty či domy. Určite to aj mnohí z vás poznajú a vedia, že ani drahší router či modem nie vždy pomôže k tomu, aby boli dokonale pokryté naozaj všetky miesta v dome. Technologické spoločnosti si ale tieto problémy používateľov uvedomujú, a tak stále hľadajú riešenia, ktorými by bolo možné ich prekonať. Jedným z nich môže byť aj nový čip od spoločnosti EtherTronics s názvom EtherChip, ktorý by mal zvládnuť pokrytie aj tých najvzdialenejších miest v dome a celkovo by mal zvýšiť intenzitu signálu o 20 – 45 %.

Dosiahnuť by to mal vďaka zaujímavej technológií, ktorá vytvára okolo antény niekoľko rôznych signálov a v závislosti od vzdialenosti pripojeného zariadenia sa rozhodne, ktorý z nich vyberie pre samotné pripojenie. Tento zaujímavý nápad mal byť najskôr zakomponovaný do smartfónov, no výrobca sa aktuálne snaží presvedčiť spoločnosti stojace za výrobou routerov, keďže EtherChip by si tu našiel ešte lepšie využitie. Keďže počet používateľov Wi-Fi stále rastie, je iba otázkou času, kedy sa niektorý z výrobcov rooterov obzrie po takomto zaujímavom riešení.

Zdroj: Herald Online via egnadget

19.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+