MojAndroid

Infotainment systém auta je síce dobrá vec a dá sa v ňom nastaviť množstvo vecí, no občas je to za cenu poriadneho oslabenia pozornosti. V momente, keď šoférujeme, je to navyše poriadne nezodpovedné. Podľa štatistík AAA Foundation for Traffic Safety nemávajú niekedy vodiči “oči na ceste” aj 40 sekúnd. Preto sú tu niektoré rozhrania, ktoré sa snažia zväčšiť a celkovo inak prispôsobiť jednotlivé aplikácie a widgety s informáciami. Veľmi dobre je v tomto smere optimalizované napríklad Android Auto. A práve do tohto infotainment systému priniesol používateľ ns130291 nové widgety.

Náš tip
Android Auto: Infotainment systém budúcnosti | RECENZIA + NÁVOD

Aplikácia Widgets for Android Auto je zdarma a (podľa všetkého) je jednoduchá na ovládanie. Aplikáciu skrátka nainštalujete na Android Auto od Google a nastavíte, aby sa zobrazil widget podľa vášho výberu – počasie, premávka, widget s kalendárom či hudobný prehrávač. Hoci Android Auto ponúka prehľadné widgety, nedá sa viac prispôsobiť používateľovi a každý widget je napevno prednastavený. S Widgets for Android tak zároveň získate aj trochu osobnejšie nastavenie. Podľa tvorcu sú tiež tieto widgety aj lepšie navrhnuté a nevyžadujú až tak veľa pozornosti.

Widgets for Android Auto sme neskúšali, no podľa zdroja stačí povoliť Developer režim na Android Auto a zvoliť sťahovanie z neznámych zdrojov. V aplikácii Android Auto vo vašom smartfóne kliknite na ikonu Hamburgeru a počkajte, kým sa nezjaví toast. Následne kliknite na podky v pravom hornom rohu obrazovky. Zvoľte Developerské nastavenia a rovnako zvoľte sťahovanie z neznámych zdrojov. Nakoniec už len stiahnite Widgets from Android Auto.

Zdroj: xda-developers.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+