MojAndroid

Slovenské vývojárske štúdio Evolverie je autorom dosť populárneho titulu Florian – Image Diary, o ktorom sme už písali aj na našom webe. Tentokrát na Google Play Store prináša ďalšiu zaujímavú aplikáciu s názvom – Widgeton. Ide o aplikáciu, ktorá by vám mala 4 skratkami vo widgete uľahčiť život a prácu s vašim Android zariadením. Čo vám tento widget môže ponúknuť?

Widgeton je aplikácia, ktorá vám ponúka jednoduchý widget s rozmermi 4×1, ktorý vám umožňuje rýchlejšie a jednoduchšie využívať niektoré funkcie vášho Android zariadenia. Konkrétne ide o pridanie nového kontaktu, vytvorenie novej udalosti v kalendári, vytvorenie SMS správy a vloženie novej poznámky. Všetky tieto 4 funkcie sú dostupné jedným kliknutím a tak máte možnosť rýchlo a jednoducho vkladať údaje do vášho zariadenia.

  

Pri vkladaní nového kontaktu vám aplikácia ponúkne vloženie krstného mena, priezviska, mobilného čísla a možnosť vybrať umiestnenie kontaktu. Následne môžte vložené údaje uložiť ako nový kontakt, alebo môžete stlačiť tlačidlo Next a pokračovať v pridávaní ďalších informácií k tomuto kontaktu. Vtedy sa vám otvorí vstavaná aplikácia na pridávanie kontaktov a ku novo-vytvorenému kontaktu môžete vložiť organizáciu, e-mail, adresu a podobne.

    

Pri vytváraní novej udalosti v kalendári máte možnosť rýchleho pridania popisu udalosti, miesta udalosti a času udalosti, po kliknutí na tlačidlo Next sa vám otvorí takisto konkrétna aplikácia Kalendár, kde si môžete k udalosti doplniť napríklad pripomienku, hostí či dôležitosť. Písanie novej správy je veľmi jednoduché, po kliknutí na príslušné pole vo widgete sa vám otvorí okno na písanie novej správy. Rovnako intuitívne je aj zadávanie poznámky, kde si okrem obsahu môžete zvoliť aj veľkosť písma v poznámke a následne pridávanie poznámky dokončiť s ktoroukoľvek aplikáciou na poznámky, ktorú máte vo vašom Android zariadení nainštalovanú.

    

Z nášho pohľadu je aplikácia Widgeton veľmi užitočná a zaujímavá, a keď sa zamyslíme nad tým, že naozaj do svojho zariadenia často vkladáme informácie tohto typu, tak ide naozaj o zjednodušenie a urýchlenie práce. Odporúčame ju všetkým, ktorí každodenne vkladajú do svojho Android zariadenia nové kontakty, poznámky, udalosti v kalendári alebo píšu správy, určite však aj tým, ktorí to nerobia pravidelne. Vďaka Widgetonu sa to pre vás môže stať jednoduchším a tak možno začnete tieto funkcie svojho smartfónu využívať častejšie.

Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma

12.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Dordzesk

  A jazyk aplikácie ?

  • evolverie

   Zatial anglictina. Je to prva verzia, kde chceme zistit, co ludia od widgetu ocakavaju a podla toho sa bude dalej vyvijat. Ak bude treba jazyk, doplnime :)

 • Škoda, že mám trošku starší Android. (2.1.) Veľmi rád by som si ju nainštaloval..

 • kamilisa

  Som uplny android novacik. Nainstalovala som si ju do Xperie U, vidim ju medzi nainstalovanymi aplikaciami, ale neviem ju spustit.. Vsetky ostatne appky ktore som stahovala a instalovala sa daju spustit. Cim to moze byt? Vdaka

  • Ahoj Kamilisa. Skus aplikaciu pridat na plochu ako widget :)

+