MojAndroid

WhatsApp patrí dnes k najpopulárnejším chatovacím klientom s viac ako 700 miliónmi aktívnych používateľov. Nedávno si túto službu zobral pod seba Facebook, ktorý ju odkúpil za neuveriteľných 22 miliárd dolárov. Aplikácia ako aj služba samotná je vývojármi stále vylepšovaná a najnovšie sme sa dočkali aj jej webovej verzie. Vedeli ste však o tom, že pre WhatsApp je k dispozícii aj špeciálna SIM karta nazývaná WhatSim?

S WhatSim môžete chatovať takmer po celom svete bez akýchkoľvek obmedzení. So svojimi známymi môžete ostať v kontakte teda vždy a všade tam, kde je služba podporovaná. WhatSim sa momentálne dokáže pripojiť k sieti viac ako 400 mobilných operátorov v 150 krajinách po celom svete, vrátane Slovenska, Českej republiky, Veľkej Británie, či USA (zoznam všetkých podporovaných krajín nájdete tu)

hand

Cena takejto SIM karty je 10 eur, pričom dobíjanie sa bude realizovať prostredníctvom webu. Používatelia platia len ročný poplatok 10 eur, za ktorý získajú neobmedzený prístup k službe vo všetkých podporovaných krajinách. Ak však chcú posielať aj obrázky, videá, hlasové správy, či kontakty a údaje o polohe, budú si musieť priplatiť ďalších 5 eur. Objem dát, ktorý budete môcť preniesť potom záleží od krajiny, v ktorej sa momentálne nachádzate. Napríklad, po dobití sumou 5 eur získate 1000 kreditov, ktoré v zóne 1 využijete na poslanie 50 fotografií, 10 videí (dlžka do 10 s) a 200 hlasových správ (dĺžka do 10 s).

WhatSim rates

WhatSim má pre svojich používateľov pripravený aj menší darček v podobe vrátenia ročného predplatného za službu WhatsApp, ktoré je možné použiť na posielanie multimediálnych správ. Tá je totižto zadarmo len prvý rok, pričom za každý ďalší sa platí 0,79€. Zaujímavosťou je tiež to, že WhatSim je v niektorých rozvojových krajinách dostupný len za polovicu, vďaka čomu je prístupný ešte väčšiemu počtu obyvateľov.

Špeciálna SIM pre službu WhatsApp sa dá objednať aj na Slovensku, pričom poplatok za doručenie je 5 eur. Prvé zásielky by mali byť doručené od 26. februára.

Zdroj: whatsim

22.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+