MojAndroid

WhatsApp, ktorý dostala do vlastníctva najväčšia sociálna sieť na svete, dnes natívne zapína šifrovanie posielaných správ pre viac ako miliardu svojich používateľov. Tie boli doteraz nechránené a mohli byť pri posielaní odpočúvané. Po novom sa však k správam, vrátane hlasových hovorov, fotografií a videí, dostane len ich koncový príjemca. Prístup k nim nebude mať ani samotný WhatsApp.

To znamená, že akákoľvek skupina ľudí, ktorá používa najnovšiu verziu WhatsApp – nezáleží, či ide o skupine dvoch alebo viacerých – bude posielať všetky správy, hovory, fotografie a videá zašifrované. To je niečo, v čom WhatsApp doteraz výrazne zaostával za svojou konkurenciou. Viac ako miliarda používateľov si však môže už vydýchnuť a používať túto populárnu chatovaciu platformu bez obáv o svoje súkromie.

Zdroj: androidcentral

5.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+