MojAndroid

Stará známa četovacia aplikácia WhatsApp práve zapla rozširovanie novej funkcie. Tá používateľovi povoľuje si navždy vypnúť upozornenia z konkrétnych konverzácií, čo mnohých rozhodne poteší. Táto funkcia bola už nejaký ten čas prístupná v beta verzii aplikácie. Teraz sa však dostáva aj do tej stabilnej.

Náš tip
Treba skutočne vyradiť WhatsApp z používania kvôli bezpečnosti?

Pribudne možnosť trvalého odloženia notifikácií na určité konverzácie

Najnovší vývoj implementácie trvalého vypnutia notifikácií pre aplikácie bol WhatsAppom oznámený prostredníctvom sociálnej siete Twitter. V nastaveniach vypínania upozornení ste doteraz mali len tri možnosti. Notifikácie bolo možné odložiť buď na 8 hodín, týždeň či jeden rok. Tretia možnosť sa teraz zmení na “Navždy”, čo očividne kompletne vypne upozornenia na správy z danej konverzácie.

Novinka sa pomaly ale isto dostáva nielen do aplikácií pre Android a iOS, ale aj na webovú verziu tejto četovacej platformy. Na to, aby ste si chat “vypli”, musíte prejsť do danej konverzácie. Kliknite na menu vpravo hore a vyberte “Vypnúť upozornenia”. Po tom, ako sa vám zobrazia tri možnosti, skontrolujte, či sa “Jeden rok” zmenil na “Navždy”. Pokiaľ áno, kliknutím na toto tlačidlo úplne vypnete chat, respektíve notifikácie z neho.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot

WhatsApp chystá aj ďalšie zaujímavé novinky

Web PocketNow ďalej tvrdí, že to nie je všetko, čo si pre svojich používateľov WhatsApp chystá. Aplikácia na správy zrejme onedlho ponúkne možnosť používať ten istý účet na viacerých zariadeniach súčasne. To znamená, že môžete byť prihlásení napríklad aj na štyroch prístrojoch v jeden moment. Hodiť sa to môže, pokiaľ nosíte so sebou viacero smartfónov, alebo používate webovú appku, súčasne s tou mobilnou. Taktiež je to dobré napríklad pre tých, ktorý majú v práci svoj služobný mobil.

WhatsApp

Do webového klienta sa ďalej pridá podpora pre hlasové hovory a video hovory. Ak vám teda niekto zavolá v moment, kedy ste prihlásení cez webový prehliadač, vyskočí vám okno s možnosťou zložiť alebo zodvihnúť. Chýbať údajne nemá ani najspodnejšie tlačidlo “Ignorovať”. Nižšie do diskusie nám dajte vedieť, či vami nainštalovaná verzia aplikácie WhatsApp sa už vyznačuje spomínanou funkciou.

Náš tip
Na Slovensko prichádza služba Payme, platiť budeme môcť cez Messenger či WhatsApp

24.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+