MojAndroid

Najpopulárnejšia komunikačná aplikácia WhatsApp bola vo svojich začiatkoch určená len na obyčajnú textovú komunikáciu. Po tom, čo ju kúpila spoločnosť Meta, sa z nej však stal plnohodnotný messenger aj podporou skupinových video hovorov. Tie teraz podľa portálu ReadWrite vylepšuje troma novými funkciami.

Tri užitočné funkcie pre video hovory

Aplikácia podporuje skupinové audio a video hovory od roku 2015. Najväčšími vylepšeniami si odvtedy prešla v čase pandémie, kedy sa všetky komunikačné aplikácie snažili prispôsobiť home officu zamestnancov. Nová aktualizácia prináša komplexnejšie skupinové hovory a je distribuovaná vo vlnách. Ak ju ešte nemáte dostupnú, tak sa tak v najbližších týždňoch stane.

WhatsApp
WhatsApp | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Prvým a možno najpodstatnejším vylepšením je podpora väčšieho počtu účastníkov skupinového hovoru. Celkovo ich teraz môže byť až 32 ľudí. Dá sa povedať, že v tomto WhatsApp iba dobieha konkurenciu, ale v jej prípade ide často o firemné aplikácie určené primárne pre zamestnancov.

WhatsApp
Tri nové funkcie pre lepšie skupinové hovory | Zdroj: ReadWrite.com

Na prácu môže byť orientované aj ďalšie vylepšenie – zdieľanie obrazovky so zvukom. Doteraz. keď ste chceli niekomu niečo v počítači prezentovať alebo názorne vysvetliť postup riešenia v operačnom systéme, tak sa to dialo bez zvuku. Vďaka podpore zvuku môžete ľudom v skupinovom hovore dokonca púšťať aj filmy z vášho počítača.

Tretím vylepšením je zvýraznenie hovoriaceho (Speaker Spotlight) v skupinovom hovore, čo sa hodí hlavne s nárastom počtu jeho účastníkov. Pri zobrazení 32 osôb na jednej obrazovke nemusí byť ľahké nájsť práve hovoriaceho účastníka. Vďaka automatickému zvýrazneniu hovoriaceho, ktorý bude na obrazovke zobrazený ako prvý, ho však neprehliadnete.

Podpora nového kodeku

Služba taktiež pridáva podporu kodeku MLow. Hovory majú mať vďaka nemu lepšie potláčanie hluku a ozveny, čo uľahčuje komunikáciu v hlučných prostrediach. Zvuk by mal byť celkovo čistejší, aj keď máte pomalé internetové pripojenie. Používatelia s rýchlejším pripojením zase môžu využívať videohovory s vyšším rozlíšením.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
Náš tip
Smartfón za menej než 90 eur? Prichádza Motorola Moto E14

 

15.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+