MojAndroid

WhatsApp vo svojej aplikácii oficiálne sprístupňuje videhovory. Viac ako 1 miliarda používateľov si tak bude môcť už nielen navzájom písať, posielať multimediálne správy a telefonovať, ale vidieť sa aj cez obrazovku ich zariadení. Funkcia pritom nie je úplnou novinkou a Facebook ju v rámci WhatsAppu testoval už dlhší čas. Pomocou špeciálneho triku ste si ich dokonca mohli aktivovať aj vy. Teraz je však dostupná aj v oficiálnej aplikácií z obchodu Play.

Používanie videohovorov je intuitívne a zahájiť hovor s druhou stranou je skutočne len otázkou jedného alebo dvoch kliknutí. V okne s rozhovorom stačí vybrať ikonu hovoru, ktorá vám následne ponúkne dve možnosti – klasický hlasový alebo videohovor. Počas hovoru máte následne k dispozícii náhľad buď z prednej alebo zadnej kamery, medzi ktorými sa môžete jednoducho prepínať.

WhatsApp so sprístupnením videohovorov doháňa konkurenciu, ktorá ich vo svojich aplikáciách ponúkala už dávno. Teraz jej náskok vyrovnáva a pre miliardu používateľov to znamená len toľko, že ak chcú s niekým telefonovať a zároveň sa pritom aj vidieť, tak už nemusia používať iné aplikácie. Postačí im na to WhatsApp.

Novinka v podobe videohovorov je pre používateľov sprístupňovaná vo fázach a je preto možné, že ju v aplikácii hneď neuvidíte. V nasledovných hodinách či dňoch by však mala byť už dostupná pre všetkých.

Zdroj: techcrunch 

 

 

15.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+