MojAndroid

Službu WhatsApp vám zrejme nemusíme predstavovať. Ide o jednu z mála aplikácií, ktoré majú v obchode Play vyše miliardy stiahnutí. Aj preto je veľmi pravdepodobné, že väčšina vašich známych má aplikáciu v telefóne nainštalovanú a pravdepodobne ju aj aktívne využíva. Z minimalistickej aplikácie sa však v priebehu času stala prepracovaná komunikačná platforma, ktorá teraz ponúka niekoľko fantastických skrytých funkcií. Tie z vás spravia skutočného majstra WhatsAppu.

Píšte tučným písmom, kurzívom alebo špeciálnym fontom

Veľmi dlho bol WhatsApp určený iba na jednoduché posielanie správ, prípadne fotografií a iných jednoduchých príloh. Iba nedávno pribudla možnosť posielať prílohy akéhokoľvek typu. Vedeli ste ale, že v aplikácii môžete formátovať aj jednoduchý text?

Stačí, keď ho klasicky zvýraznite a kliknete na tri bodky vo vysakovacom okne. Tu sa vám zobrazia ďalšie možnosti – text môžete zvýrazniť tučným písmom, kurzívou, prečiarknutým písmon, ale môžete aj využiť špeciálny font Monospace. Ide síce iba o drobnosť, no tá dokáže výrazne zjedndoušiť textovú konverzáciu.

Vyhľadávajte emoji

Funkcia, ktorá bola vo webovej verzii aplikácie dostupná už skutočne dlho, je teraz k dispozícii aj v mobilnej aplikácii. Služba WhatsApp patrí medzi tie, ktoré majú najkrajšie emoji a dokonca ich tu nájdete viac ako v štandardnom systéme Android. Aj preto ale môže byť problém nájsť tu pravú. V každej zo záložiek sú dnes k dispozícii desiatky rôznych ikon, v ktorých sa vôbec nemusíte vedieť vyznať.

Našťastie, teraz je možné v aplikácii a vyhľadávať emoji. Stačí, keď kliknete na ikonu emoji a v ľavom dolnom rohu kliknete na lupu. Následne môžete textovými heslami filtrovať ikony podľa potreby. Hoci máme v telefóne nastavenú slovenčinu, pri našom testovaní sme vedeli ikony vyhľadávať iba po anglicky. To ale nie je žiadna veľká veda, keďže stačí zadať skutočne všeobecné heslá, ktorých anglické ekvivalenty môžete v prípade potreby vyhľadať na internete. Filtrovanie funguje skvelo a určite výrazne uľahčí často aj niekoľkominútové hľadanie správnej ikony.

Ako používate WhatsApp vy?

Prvá spomenutá funkcia by pritom mala byť v aplikácii dostupná už niekoľko beta verzii aplikácie. Tá druhá je dostupná iba niekoľko dní, a tak si možno budete musieť nainštalovať najnovšiu verziu aplikácie prostredníctvom APK súboru, prípadne počkať na ďalšiu aktualizáciu z obchodu Play. Ak máte záujem v budúcnosti testovať podobné funkcie, môžete sa zapojiť aj do verejného beta testovacieho programu. Ak v ňom už ste, aktualizáciu s týmito funkciami by ste už mali mať k dispozícii, prípade ju dostanete čoskoro. My beta verziu síce máme, no vyhľadávanie emoji nám nefungovalo až kým sme nenainštalovali najnovší update cez APK súbor.

Poznáte nejaké ďalšie triky v aplikácii WhatsApp, o ktorých by mali vedieť aj ostatní čitatelia? Ak áno, napíšte nám do komentárov v diskusii a podeľte sa s nami o vaše názory.

—> WhatsApp Beta – APK Súbor na stiahnutie <—

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

3.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+