MojAndroid

Aplikácia WhatsApp je momentálne najpoužívanejším nástrojom na priamu textovú komunikáciu medzi smartfónmi. Jedným z dôvodov je aj jeho vlastník. Je ním americká spoločnosť Facebook, ktorá sa ho snaží prepojiť so sociálnou službou Facebook a Instagram. Ďalším je multiplatformné použitie vrátane webového alebo desktopového klienta WhatsAppu pre Windows a Mac OS. Obidve verzie by sa mali podľa portálu AndroidAuthority dočkať v blízkej dobe tmavého režimu.

Vývoj tmavého režimu je v pokročilej fáze

Prácu na tmavom režime pre desktopovú verziu WhatsAppu potvrdil známy tipster WABetaInfoOd svojho čitateľa získal screenshoty tmavého režimu na desktopovom rozhraní WhatsAppu, ktoré pravdepodobne pochádzajú z jeho vývojárskej verzie. Môžeme na nich vidieť hlavnú obrazovku aplikácie, obrazovku nastavení alebo výber emoji. Naznačuje to, že vývoj tmavého režimu pre WhatsApp používaný na počítači je už v pokročilej fáze. Napriek tomu ale portál nemá informácie, kedy bude dostupný aj pre verejnosť.

WhatsApp desktop tmavý režim emoji

Hlavné výhody tmavého režimu

Tmavý režim WhatsAppu pre platformy Android OS a iOS je dostupný v beta verzii už nejaký čas. Pre majiteľov smartfónov prináša dve výhody. Prvou je, že šetrí očí pri pozeraní na displej v šere alebo tme. Druhou výhodou je šetrenie spotreby energie pri OLED displejoch. Ich pixely totiž svietia samostatne a nepotrebujú podsvietenie. Pri čiernej farbe môže byť pixel dokonca vypnutý. S menšou spotrebou displeja sa následne predlžuje výdrž smartfónu na jedno nabitie. Väčšina laptopov a počítačov ale používa klasické LCD displeje, takže pre webovú a desktop verziu WhatsAppu bude platiť hlavne prvá výhoda.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
Náš tip
Unboxing Samsung Galaxy S20 Ultra: Testujeme vlajkový Samsung | Video
27.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+