MojAndroid

Zatiaľ čo Snapchat v posledných rokoch trochu zaspáva na vavrínoch, kormidlo pomaly, ale isto preberá WhatsApp. Klon Snapchat Stories s názvom WhatsApp Status, má momentálne 450 miliónov aktívnych používateľov denne. Keď to porovnáme len so 191 miliónmi používateľov Snapchat, konkurencia od WhatsApp vedie už dosť výrazne. Oproti poslednému update-u, ktorý bol v nobembri minulého roka, podľa ktorého mal WhatsApp aktívnych 300 miliónov používateľov, si za približne pol roka polepšil o polovicu.

Náš tip
WhatsApp sprístupňuje videohovory pre všetkých

Nechýbajú ďalšie novinky

WhatsApp nedávno predstavil aj skupinové videohovory spolu so “stickers”, takže video telefonovanie sa stáva čoraz zaujímavejším a zábavnejším. Používatelia už stihnú pretelefonovať 2 miliardy minút pomocou audio a video hovorov denne. V najbližších mesiacoch by mala pribudnúť možnosť mať až 4 a viac ľudí na jednej rozdelenej obrazovke počas video hovorov. K dispozícii bude množstvo “stickerov” a možné bude pridávať aj stickery od tretích strán.

Náš tip
Toto sú nové funkcie pre WhatsApp a Instagram

WhatsApp zvažuje aj spoplatnenie svojich služieb, no bežných používateľov sa to pravdepodobne týkať nebude. Zameria sa na veľké spoločnosti, ktoré ich služby využívajú. Podľa ich vyhlásenia by sa malo jednať o najväčšie letecké spoločnosti, banky, prípadne aj mobilných operátorov. Keďže Facebook a Instagram sa momentálne potýkajú s problémami, WhatsApp by z toho mohol vyťažiť čo najviac. Riaditeľka divízie, Mubarik Imam povedala, že ak by si mala vybrať spoločnosť, pre ktorú bude robiť zadarmo, bol by to práve WhatsApp.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
7.5.2018
Zdroj: Techcrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+