MojAndroid

WhatsApp síce nie je, čo sa týka funkcií a zabezpečenia, najlepšou komunikačnou službou, ale snaží sa zlepšovať v oboch oblastiach. Tentokrát, podľa portálu AndroidPolice, testuje novú funkciu – používateľské statusy vo forme hlasových nahrávok.

Hlasové nahrávky v statusoch pripravuje WhatsApp už od leta

Aktualizácie stavu zdieľané s vaším zoznamom kontaktov boli doteraz obmedzené formou, ktorou môžete zdieľať váš aktuálny stav. WhatsApp však už nejaký čas pracuje na funkcii zobrazenia statusu pomocou hlasových správ. Prvé informácie o novinke sa objavili už v júli 2022.

Hlasové nahrávky v statusoch | Zdroj: AndroidPolice.com

Teraz služba sprístupnila túto funkciu hŕstke testerov, prostredníctvom najnovšej beta aktualizácie v Obchode Play. Portál WABetaInfo túto funkciu vyskúšal medzi prvými. Zistil, že nahrávanie hlasových nahrávok v statusoch funguje podobne ako posielanie hlasových správ. Je tu tlačidlo mikrofónu, ktorého stlačením a podržaním vytvoríte nahrávku, takmer rovnako ako pri odosielaní hlasových správ v bežnej konverzácii služby WhatsApp.

Hlasové nahrávky budú časovo obmedzené

Rovnako ako všetky aktualizácie stavu sa budú aj hlasové nahrávky v statuse zdieľať s každým, komu ste umožnili vidieť vaše pravidelné aktualizácie stavu. Aj nahrávky sú samozrejme s end-to-end šifrovaním ako všetky ostatné aktualizácie stavu. Zostanú online po dobu 24 hodín, pokiaľ ich predtým manuálne neodstránite.

Nahrávky nemôžu presiahnuť 30-sekundový časový limit, ale môžete ich aj zrušiť a začať odznova, ak ste limit nestihli. Netreba pripomínať, že vaše kontakty nebudú môcť počuť aktualizáciu vášho stavu, ak používajú staršiu verziu WhatsApp. Nová funkcia sa hodí aj v prípadoch, kedy nechcete posielať hlasové správy viacerým kontaktom osobne.

Náš tip
Samsung dostane silného konkurenta. OPPO Find N2 Flip príde aj na globálny trh

 

19.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+