MojAndroid

WhatsApp je bez pochýb jedným z najpopulárnejších komunikátorov na svete. Táto známa mobilná aplikácia bola aj kvôli svojim unikátnym vlastnostiam odkúpená spoločnosťou Facebook, a to ešte v roku 2014. Firmu stojacu za najväčšou sociálnou sieťou sveta stála 19 miliárd dolárov a išlo teda o najväčšiu akvizíciu v jej histórii.

Inšpiruje sa Messengerom aj Instagramom

Už od momentu, kedy Facebook WhatsApp odkúpil, prebiehali viaceré diskusie o tom, akým spôsobom na ňom bude zarábať peniaze. V minulosti sa objavili aj obavy, podľa ktorých sa mal WhatsApp zmeniť na platenú aplikáciu. To však Mark Zuckerberg rázne odmietol a prehlásil, že používanie tejto komunikačnej aplikácie spoplatniť neplánuje. Teraz sa však zdá, že jeho spoločnosť konečne našla spôsob, akým bude na WhatsAppe zarábať. Bude to, samozrejme, prostredníctvom reklám, ktoré sa budú používateľom zobrazovať v ponuke správ medzi jednotlivými konverzáciami.

Pôjde teda o veľmi podobnú formu monetizácie, aká je už v súčasnosti prítomná v populárnejšom Messengeri. Podľa plánov spoločnosti Facebook sa vo WhatsAppe majú začať objavovať reklamy začiatkom roka 2020, a to na systémoch Android aj iOS. Okrem zmienených reklám v ponuke konverzácií, sa budú reklamy objavovať aj medzi príbehmi vašich kontaktov. Túto formu monetizácie si zase WhatsApp “požičia” od Instagramu. V tomto prípade bude k jednotlivým reklamným “storyčkam” dostupný aj link na swajpnutie pre získanie dodatočných informácií.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
24.5.2019
Zdroj: Gizmochina
 • SimSonIt

  Vidim ze som spravil dobre, ked som s whatsapp skoncil v okamihu ako ich odkupil facebook. Od zaciatku bolo jasne, ze je to len dalsia apka, ktoru do*urvia. Reklamu napchat pomedzi spravy? Dakujem, neprosim. Este ze mame signal, viber, alebo telegram…

  • Qvas

   Signal. Cim viacej ludi z mojho okolia ho pouziva. Ja uz okolo 2 rokov k spokojnosti

   • SimSonIt

    Signal pouzivam aj ja, ale ma jednu nevyhodu: chyba mu plnohodnotny klient pre desktopy. Ten ktory existuje podporuje len chat, ale nie hlas/video. Nechapem v com je problem, lebo vber aj telegram maju plnohodnotnych klientov aj pre windos/linux…

+