MojAndroid

WhatsApp chce v čase koronakrízy pomôcť brazílskym firmám a podnikateľom tým, že umožní platenie účtov priamo cez chat. Brazília je veľký a silný trh s 10 miliónmi malých podnikov. Táto funkcia je dostupná práve pre ne, nie pre veľké koncerny.

platenie firmám WhatsApp
Takto jednoducho budete môcť platiť prostredníctvom aplikácie WhatsApp.

Testuje WhatsApp platenie malým firmám v Brazílii?

WhatsApp sa na svojom blogu vyjadril, že takto chce pomôcť uľahčiť život malým podnikom v Brazílii. Takmer pred rokom totiž sprístupnil aj katalógy produktov pre malé firmy. Teraz tam spúšťa aj platby priamo v chate. Týmto chce miestnym firmám uľahčiť ich zapojenie do digitálnej ekonomiky a podporiť vytváranie nových príležitostí pre rast.

Táto funkcia využíva službu Facebook Pay, ktorá umožňuje platiť za produkty cez Facebook. Ten sa samozrejme posnaží funkciu rozšíriť naprieč celým svojím portfóliom a tak ju časom môžeme očakávať aj na Instagrame.

Táto funkcia je samozrejme dobre zabezpečená. Na jej využitie budete musieť si nastaviť šesťmiestny PIN kód alebo použiť odtlačok prsta. Podporované sú karty Visa, ale aj Mastercard. Zástupcovia WhatsAppu priznávajú, že v budúcnosti by sa mohli pripojiť do systému aj ďalší partneri.

“Ľudia môžu posielať platby či nakupovať cez WhatsApp zadarmo. Predajcom sa budú účtovať poplatky za spracovanie platieb zákazníkov, podobné tým, ktoré už pravdepodobne uhrádzajú za akceptovanie transakcií kreditnou kartou,” spomína WhatsApp na svojom blogu.

WhatsApp spomína, že v Brazílii je táto funkcia už dostupná a v budúcnosti sa tešia na rozšírenie do zbytku sveta, takže asi za pár mesiacov sa tejto funkcie možno dočkáme aj my. Využívali by ste ju? Dajte nám vedieť do komentárov.

17.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+