MojAndroid

Populárna instant-messaging aplikácia WhatsApp čelila bezpečnostnej chybe, ktorá umožnila útočníkom ukradnúť účet používateľa! Ak používateľ zodvihol prichádzajúci video hovor v Android alebo iOS aplikácii, útočník poslal chybný paket Real-Time Transport protokolu, poškodil haldovú pamäť a sprístupnil aplikáciu útoku. Používatelia desktopovej verzie neboli týmto ovplyvnení, pretože prehliadače sú založené na WebRTC protokole.

Natalie Slivanovich, security researcher spoločnosti Google, odhalila túto bezpečnostnú chybu koncom augusta. WhatsApp odvtedy iba informovala používateľov, že pracujú na oprave. Koncom septembra skutočne vyšiel nový opravný patch pre Android používateľov a začiatkom októbra pre iOS používateľov.

Hovorca spoločnosti WhatsApp sa vyjadril, že spoločnosť sa hlboko zaujíma o bezpečnosť svojich používateľov. Avšak toto tvrdenie zrejme používateľov nezbaví znepokojenia pri používaní tejto aplikácie. Okrem toho, izraelská spravodajská služba nedávno varovala verejnosť o používaní metód ukradnutia účtov, ktoré využívajú slabo chránené voicemail inboxy. To však neznamená, že aj WhatsApp je teraz jednoznačne zraniteľný. Používateľom však odporúča, aby boli mimoriadne opatrní, najmä pri prijímaní hovorov od cudzích osôb.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
17.10.2018
Zdroj: engadget
 • Tomáš Benda

  Aký je to obrázok na titulnom obrázku? Je veľmi pekný.

  • coroner

   Oneplus One

   • Tomáš Benda

    Tiež som si myslel, bol to super telefón

+