MojAndroid

WhatsApp si stále drží prvé miesto v počte používateľov medzi aplikáciami, ktoré slúžia na priamu textovú komunikáciu medzi mobilnými zariadeniami. Svoju pozíciu už nemá ale takú neotrasiteľnú a musí čeliť konkurentom, ktorí majú často viac funkcií aj lepšiu mieru zabezpečenia. Asi najvýraznejším konkurentom je Facebook Messenger, ktorý má rovnakého majiteľa. WhatsApp musí inovovať a podľa serveru TheVerge teraz prináša konečne podporu pre odomykanie aplikácie pomocou snímaču odtlačkov prstov.

WhatsApp snímač odtlačkov prstov

Funkcia prichádza na Android mesiace po iOS

Funkciu odomykania pomocou odtlačkov prstov získal WhatsApp už na začiatku roka. Bohužiaľ iba na platforme iOA v starších generáciách smartfónov Apple iPhone, ktoré tento typ zabezpečenia (Touch ID) podporovali. Teraz sa dostalo aj na platformu Android a funkcia by mala byť súčasťou najnovšej aktualizácie aplikácie. Nemusí hneď dostupná vo všetkých regiónoch a bude sa uvoľňovať pre jednotlivé trhy postupne.

Možnosť nastavenia časového intervalu uzamknutia

Novú funkciu spustíte klepnutím na Nastavenia > Účet > Súkromie > Odomknutie odtlačkom prsta. Zapnite možnosť Odomknúť odtlačkom prsta a potvrďte svoj odtlačok prsta. Následne už len vyberiete, či sa má aplikácia uzamykať okamžite, po minúte alebo 30 minútach. Zároveň si môžete nastaviť či sa majú ukazovať správy v notifikáciach. Na platforme iOS podporuje aplikácia WhatsApp aj odomykanie pomocou tváre (Face ID).

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Podvodná súťaž na Facebooku láka od ľudí čísla platobných kariet
1.11.2019
  • Yggynko Slobodko

    najskor odomknut telefon odtlackom a potom este odomikat jednotlive apk :)

+