MojAndroid

Napriek tomu, že má služba WhatsApp stovky miliónov používateľov a už niekoľko rokov patrí spoločnosti Facebook, tak v pridávaní nových funkcii je pozadu za konkurenciou. Napríklad na tmavom režime (dark mode) sa stále len pracuje. WhatsApp môžete používať aj na klasickom PC či smartfóne.

Nedávno sme informovali o tom, že WhatsApp ponúka v beta verzii tiež tmavý režim.

Pred mesiacmi získali staršie iOS zariadenia s Touch ID možnosť odomknutia pomocou snímača odtlačkov prstov a až teraz táto funkcia prichádza na Android platfomu. Bohužiaľ, stále len v beta verzii aplikácie, ktorú si môžete nainštalovať zdarma. Informuje o tom server AndroidPolice.

WhatsApp odomknutie prstom

Nastaviteľný interval uzamknutia

Pokiaľ máte beta verziu aplikácie s číslom 2.19.221, tak novú funkciu nájdete v Nastaveniach v sekcii Súkromie ako Fingerprint Lock. Keď funkciu raz aktivujete, tak budete musieť odomykať aplikáciu prstom vždy, keď ju spustíte. Môžete si ale nastaviť časový interval jej uzamknutia a to buď okamžite, po jednej alebo tridsiatich minútach. Prijať audio hovor pri uzamknutej aplikácii bude tiež možné.

Facebook sa k vášmu odtlačku prsta nedostane

Pri uzamknutej aplikácii jej widget na ploche neukazuje žiadny obsah. Máte tiež možnosť vypnúť notifikácie, keď je aplikácia uzamknutá. Tá k odomknutiu využíva Android biometric authentication API. Nemusíte sa tak báť, že sa váš odtlačok prsta objaví na serveroch Facebooku. Stále ide len o testovaciu funkciu, takže jej vypnutie nemusí fungovať správne. V tom prípade je nutné aplikáciu odinštalovať, respektíve preinštalovať. Beta verziu aplikácie WhatsApp si môžete stiahnuť už teraz.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
14.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+