MojAndroid

WhatsApp sa pripravuje na rozšírenie možností pre ochranu prístupu k aplikácii. Okrem ochrany pomocou odtlačku prsta bude do aplikácie pridaná aj podpora tvárovej biometrie. Vyplýva to zo zmien v nastaveniach, ktoré sa objavili v beta verzii aplikácie s číselným označením 2.20.203.3. Na novinku upozornil portál XDA-Developers.

V závislosti od toho, čo podporuje konkrétny smartfón bude možné používať odtlačok prsta, biometriu tváre, prípadne “ďalšie unikátne identifikačné prvky”. Čo presne by mohlo spadať do tohto všeobecného označenia nateraz nie je známe. Nakoľko sa vylepšenia stále nachádzajú v štádiu vývoja je celkom možné, že podrobnosti sa ešte len dostanú do obehu. V každom prípade svoje súkromné konverzácie budete môcť pre nepovolanými očami chrániť novými spôsobmi.

Známe nie je ani to, kedy by sa nová verzia aplikácie WhatsApp mala dočkať formálneho vydania v obchode Google Play.

Okrem spomínanej podpory pre tvárovú biometriu sa aplikácia má v dohľadnej dobe dočkať aj ďalších príjemných vylepšení. V beta verzii pribudlo upozornenie na zmeškaný skupinový hovor, cez ktoré sa používateľ môže dodatočne pripojiť. Samozrejme, že len za predpokladu, že samotný hovor ešte prebieha.

Vývojári sa okrem toho všetkého pozreli na zúbok aj webovému klientovi služby WhatsApp. Plánujú ho rozšíriť o podporu video- a audio- hovorov. Vo všeobecnosti sa očakáva, že tieto funkcie budú dostupné počas nadchádzajúcich týždňov.

Náš tip
Treba skutočne vyradiť WhatsApp z používania kvôli bezpečnosti?
23.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+