MojAndroid

Komunikačná aplikácia WhatsApp pokračuje v pridávaní nových funkcií. Len nedávno pribudla pomerne veľká vychytávka vo forme takzvaných miznúcich správ, ktoré sa po určitom čase automaticky vymažú, a aktuálne pribudli dodatočné možnosti pre prispôsobenie konverzácií.

Konkrétne boli do aplikácie pridané nové pozadia a nálepky, no čo je dôležitejšie, tie je možné nastaviť pre jednotlivé chaty, či už skupinové alebo tie individuálne, a trošku si ich týmto spôsobom skrášliť.

Každý chat, respektíve kontakt, tak môže mať vlastné pozadie. To by teoreticky mohlo pomôcť s rýchlejšou vizuálnou orientáciou medzi rôznymi komunikáciami. Dokonca by to mohlo eliminovať situácie, kedy správu pošlete nesprávnemu kontaktu.

Na novinku upozornil portál Engadget, ktorý upresňuje, že medzi novými pozadiami sa nachádzajú ikonické obrázky prírody a architektúry z celého sveta. Pridané malo byť aj nastavenie, cez ktoré je možné pozadia priraďovať samostatne k tmavému a svetlému režimu aplikácie.

Čo sa týka vylepšení v sfére nálepiek, tu mala pribudnúť možnosť rýchleho vyhľadávania podľa popisu a kategórií či dokonca emotikonov. WhatsApp teraz tvorcov nálepiek vyzýva k tomu, aby pri pridávaní mysleli aj na tieto nové možnosti označovania.

Poslednou avizovanou novinkou je pridanie animovanej verzie balíčka nálepiek “Together at Home” od Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).

Všetky tieto novinky majú k používateľom aplikácie WhatsApp doraziť v priebehu tohto týždňa.

Náš tip
Google Play: Toto sú najlepšie Android aplikácie a multimédiá roka 2020
2.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+