MojAndroid

WhatsApp informoval svojich používateľov formálnym e-mailom, kde vysvetľuje základ nových podmienok pre zálohovanie údajov z aplikácie. Záloha na Disk Google ostáva a dokonca je teraz neobmedzená po novej dohode práve so spoločnosťou Google. Doteraz boli zálohy súčasťou úložiska, teda mohli byť obmedzené. To sa však od 12. novembra 2018 zmení, aspoň teda v prípade populárnej služby WhatsApp.

WhatsApp a záloha

Všetky zálohy aplikácie WhatsApp, ktoré neboli aktualizované viac ako rok, budú navyše v tomto dátume odstránené. Riešením je štandardné, manuálne zálohovanie pred spomínaným dátumom, ak o dané dáta nechcete prísť. Vytvorenie zálohy je pomerne jednoduchý krok, ktorý je možné vykonať priamo v aplikácii WhatsApp. Je však potrebné mať aktívny Google účet so službami Google a tiež dostatok priestoru pre vytvorenie samotnej zálohy.

Dôležitou informáciou je tiež to, že vaše údaje, správy či fotografie, ktoré si zálohujete na Disk Google už nie sú šifrované známym “end-to-end” šifrovaním. To je prítomné len priamo v aplikácii WhatsApp. Používate aplikáciu WhatsApp? Zálohujete si vaše správy alebo fotografie? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
WhatsApp sprístupnil skupinové hovory a videohovory pre všetkých používateľov
Náš tip
WhatsApp prinesie šikovnú funkciu z Facebook Messengera
16.8.2018
Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+