MojAndroid

Bolo len otázkou času, kedy WhatsApp, jeden z najpopulárnejších chatovacích klientov, prinesie hlasové hovory. S používateľskou základňou predstavujúcou 700 miliónov používateľov disponuje už dlhšie Facebook, ktorý hlasové hovory priniesol aj vo svojej aplikácii Messenger. Nateraz sa ale zdá, že funkcia hovorov je dostupná len vo verzii aplikácie 2.11.508 a aj to len pre vybraných používateľov vo vybraných regiónoch. Facebook túto funkcionalitu globálne spustí zrejme až vtedy, keď otestuje jej funkčnosť na vzorke používateľov.

O dostupnosti hovorov v aplikácii WhatsApp informoval používateľ s prezývkou Pradnesh07, ktorý na internete zverejnil aj screenshoty a video z aplikácie. Nová služba vraj funguje na princípe pozvánok, a tak vám na WhatsApp musí niekto najprv zavolať, aby ste mohli hovory využívať aj vy. Prostredie aplikácie sa zmenilo len mierne, je rozdelené na tri taby – volania, správy a kontakty. Samotné hovory umožňujú zvoliť hlasnú reprodukciu, písanie správy a stíšenie mikrofónu. Uvidíme, či sa aplikácia pred globálnym spustením ešte zmení a čo všetko do nej pribudne. Ak ste náhodou dostali od niekoho pozvánku na hovory vo WhatsAppe, napíšte nám, ako ste s kvalitou hovorov spokojní.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidAuthority

2.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+