MojAndroid

Služba WhatsApp, ktorú vlastní spoločnosť Facebook, dostala len nedávno funkciu miznúcich správ. Podľa portálu PhoneArena by ich mala čoskoro vylepšiť o nové možnosti časovania.

Správy odoslané cez WhatsApp budú miznúť už aj po 24 hodinách

WhatsApp v súčasnosti umožňuje používateľom nastaviť, aby ich správy zmizli 7 dní po ich odoslaní. Web WABetaInfo zameraný na túto službu uvádza, že platforma môže čoskoro rozšíriť funkčnosť tejto vychytávky. Služba zrejme testuje novú možnosť, vďaka ktorej by správy zmizli automaticky 24 hodín po ich odoslaní.

WhatsApp miznúce správy | Foto: PhoneArena.com

Táto funkcia je údajne vo vývoji asi mesiac. Snímka obrazovky portálu WABetaInfo ukazuje, že sa momentálne testuje na platforme iOS, ale s najväčšou pravdepodobnosťou bude sprístupnená aj používateľom systému Android. Kedy sa funkcia dostane do stabilnej verzie aplikácie WhatsApp, je zatiaľ len čistá špekulácia.

Protistrana si bude môcť stále zálohovať miznúce správy jednoduchým trikom

Miznúce správy popularizovala služba Snapchat a neskôr ich pridala aj konkurencia ako WhatsApp, Signal a Telegram. Podobne to funguje v sociálnej sieti Twitter. Keď WhatsApp túto funkciu minulý rok spustil, tak dobu 7 dni vysvetľoval tým, že používateľ potrebuje aj dostatočný čas, aby predmet miznúcej správy nezabudol.

Po novej aktualizácii aplikácie by si používateľ mal vybrať, či budú správy miznúť po 24 hodinách, 7 dňoch alebo vôbec. Portál PhoneArena upozorňuje, že protistrana si bude môcť stále správy jednoducho zálohovať vytvorením snímky obrazovky. To ale platí pre akýkoľvek obsah, ktorý sa používateľom smartfónov zobrazí. Android smartfóny umožňujú dokonca aj video záznam obrazovky.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot

Náš tip
5G: Operátori môžu požiadať o zmenu povolení pre 3,6 GHz pásmo

28.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+