MojAndroid

WhatsApp je v súčasnosti najpoužívanejšou mobilnou aplikáciou na priamu textovú komunikáciu. Jedným z dôvodov je aj to, že je dostupná prakticky na všetkých mobilných platformách. To sa ale začiatkom tohto roku mení. Podľa portálu AndroidCommunity ukončila spoločnosť Facebook, ktorá už niekoľko rokov WhatsApp vlastní, podporu pre mobilný systém Windows Phone. Zároveň bola ukončená podpora pre staršie verzie systému Android.

WhatsApp logo

Od iOS aplikácie k multiplatformovému nástroju

WhatsApp sa na trhu objavil v januári roku 2009 a pôvodne bol určený len pre textovú komunikáciu medzi používateľmi smartfónov Apple iPhone. O rok neskôr spustil podporu aj pre Android OS a v roku 2012 aj pre Blackberry OS a Windows Phone. Najzásadnejšia zmena prišla v roku 2014, keď aplikáciu kúpil americký internetový gigant Facebook. WhatsApp postupne získal veľa nových funkcií vrátane videohovorov, desktopovú aplikáciu a prepojenie s ďalšími službami ako sú sociálne siete Facebook a Instagram.

Po Blackberry 10 končí podpora aj pre Windows Phone a Android 4.0.3 a nižší

Už v roku 2018 bola ale ukončená podpora WhatsAppu pre mobilný systém Blackberry 10. Ten už nenájdete ani na posledných smartfónoch tejto kedysi veľmi populárnej kanadskej značky. Vystriedal ho na nich konkurenčný systém Android OS. K 31. decembru 2019 skončila podpora pre ďalší mŕtvy mobilný systém – Windows Phone. Zároveň bude k 1. februáru 2020 ukončená podpora pre zariadenia so systémom Android 4.0.3 a nižším. Pokiaľ chcú ich majitelia využívať aplikáciu WhatsApp aj naďalej, neostáva im nič iné než upgrade na smartfón s novším systémom Android OS, respektíve iOS.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
3.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+