MojAndroid

Aplikácia WhatsApp za roky svojho fungovania dokázala prilákať cez 2 miliardy používateľov, ktorí ju používajú aspoň raz za mesiac. A to aj napriek menším nevýhodám oproti konkurencii.

Jednou z nich je práve používanie jedného čísla na viacerých zariadeniach. V momentálnej verzii aplikácie Whatsapp to nie je možné, kedže jedno číslo môže byť priradené len jednému zariadeniu. Problémy to spôsobuje aj pre používateľov s Dual SIM zariadeniami, no tí si našli spôsob ako to obísť.

WhatsApp to konečne zmení

Dobrou správou je to, že spoločnosť to konečne plánuje zmeniť a na úpravách už aktuálne pracuje. Informuje o tom web androidpolice.com. Túto zmenu v aplikácii objavili WABetaInfo ešte v novembri roku 2019, kedy sa v aplikácii začali objavovať prvé úpravy.

Následne vo verzii WhatsApp beta v 2.20.110 WABetaInfo objavili ďalšie náznaky budúcej podpory viacerých zariadení. Jedným z nich už bolo dokonca aj to, že sa im podarilo z aplikácie vytiahnuť oficiálne hlásenie o prihlásení alebo odhlásení na viacerých zariadeniach.

No doteraz sa nevie, či môžu byť oboje zariadenia online alebo či musí byť jedno vždy offline.

Posledná verzia naznačuje viac zmien

V novšej beta verzii v 2.20.196.8 WABetaInfo odhalili ďalšie náznaky podpory pre viacero zariadení. V nastaveniach sa objavila možnosť “Linked devices”, ktorá nahrádza pôvodnú sekciu “WhatsApp Web”.

WhatsApp beta dve zariadenia
Zdroj: WBetaInfo

Po jej otvorení uvidíte prehľad zariadení v ktorých ste prihlásení na svojom WhatsApp účte. Zatiaľ sa tam však zobrazujú len prehliadače, počítače alebo Facebook portály. Predpokladá sa, že neskôr pribudnú aj mobilné zariadenia.

WhatsApp beta dve zariadenia
Zdroj: WBetaInfo

Podpora pre používanie totožného konta na viacerých zariadeniach je jasne vo vývoji, no napriek aktívnym snahám zo strany zvedavcov sa ju zatiaľ nepodarilo ručne aktivovať. Nejaký ten čas si ešte budeme musieť počkať.

Háčik je ale v tom, že limit bude len 4 zariadenia na jedno telefónne číslo. Veríme, že na zmene pracujú aj kvôli tomu, že konkurencia túto možnosť ponúka už roky.

Predsa len, niektorí z nás používajú WhatsApp na svojom mobilnom zariadení a neskôr v práci na počítači. Tak ako dokážeme byť prihlásený cez tieto dve zariadenia by to mohlo fungovať aj pre mobilné zariadenia. Používatelia viacerých zariadení, tešte sa!

30.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+