MojAndroid

Ak používate iPhone a aplikáciu WhatsApp, môžete sa tešiť na novinku, ktorá sa týka bezpečnosti používania tejto aplikácie. Nová aktualizácia WhatsAppu prinesie možnosť zamknúť aplikáciu a následne ju odomknúť pomocou Face ID alebo Touch ID v závislosti na iPhone, ktorý máte. Pomocou tohto nezablokujete len konkrétny chat, ale celú aplikáciu. Pokiaľ teda niekomu požičiavate telefón a nechcete, aby sa vám náhodou hrabal vo WhatsApp správach, je toto skvelou voľbou.

A čo na to Android?

Aplikácia pre Android túto funkciu zatiaľ neponúka. Keďže existuje Google Play, môžete si doinštalovať ktorúkoľvek aplikáciu, ktorá dokáže zamknúť iné aplikácie buď heslom, vzorom alebo aj odtlačkom prsta. Stačí si len vybrať z množstva dostupných aplikácií, ktoré sú zdarma, napríklad AppLock či Smart AppLock.

Testovacia fáza

WhatsApp v súčasnosti testuje autentifikáciu pomocou snímača odtlačkov prstov na Android verzii aplikácie. Ak si používateľ zvolí tento variant zabezpečenia, bude potrebovať odtlačok prsta pri otváraní aplikácie cez jej ikonu, z upozornení alebo akokoľvek inak. Ak však má používateľ (a hlavne jeho smartfón) poškodený snímač odtlačkov prstov, bude si, samozrejme, môcť nastaviť aj iný variant zabezpečenia – PIN kód. Na funkciu pre Android si však údajne počkáme ešte niekoľko mesiacov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
WhatsApp testuje zabezpečenie pomocou odtlačku prsta
Náš tip
Facebook plánuje spojiť služby WhatsApp, Instagram a Messenger
Náš tip
Webová verzia WhatsApp už priamo prehráva videá z Youtube, Instagramu a Facebooku

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+