MojAndroid

Služba WhatsApp sa snaží rozširovať funkcionalitu svojej aplikácie nielen na smartfónoch, ale aj smartfónoch. Podľa portálu 9to5Google teraz začala s testovaním hlasového volania pre systém Wear OS 3.0.

Z aplikácie WhatsApp sa stáva plnohodnotný komunikačný prostriedok pre hodinky s Wear OS 3.0

Možnosť hlasového volania bola odhalená v najnovšej beta verzii aplikácie WhatsApp s číselným označením 2.22.19.11. Vybraní používatelia môžu  vďaka nej otestovať funkciu umožňujúcu telefonovanie priamo zo smart hodiniek na zápästí. Z chatovacej aplikácie sa tak stáva plnohodnotný komunikačný prostriedok.

Nevýhodou je, že je k tomu nutný systém Wear OS vo verzii 3.0, ktorý zatiaľ obsahuje len niekoľko modelov smart hodiniek. Príkladom sú minuloročné hodinky série Samsung Galaxy Watch4 a ich nová generácia Galaxy Watch5.  K dispozícii sú aj screenshoty, ktoré ukazujú. ako bude vyzerať  prichádzajúci hovor v aplikácii.

Na snímkach obrazovky je vidieť meno kontaktu, telefónne číslo a potvrdenie, že sa jedná o aplikáciu WhatsApp. Doteraz bolo k dispozícii len zobrazenie prichádzajúceho hovoru na spárovanom Android smartfóne, na ktorom bolo následne realizované aj jeho prijatie. Vďaka novej funkcii už však nemusíte vyberať smartfón z kapsy a hovor uskutočníte len s hodinkami.

Mali by k tomu postačiť hodinky s aktívnym WiFi pripojením, prípadne je možné použiť hodinky s LTE konektivitou. Zatiaľ je nová funkcia k dispozícii iba v beta verzii aplikácie. Do stabilnej verzie sa pravdepodobne dostane až v nasledujúcich týždňoch. Či sa táto funkcionalita chystá aj pre staršiu verziu Wear OS, zatiaľ nebolo potvrdené.

Náš tip
Lenovo Tab P11: Druhá generácia s veľkým potenciálom
3.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+