MojAndroid

Aplikácia WhatsApp v posledných dvoch mesiacoch stratila kvôli novým podmienkam používania množstvo svojich používateľov. Možno aj preto sa snaží teraz priniesť do svojej aplikácie dve zaujímavé funkcie. Prvá sa podľa portálu XDA-developers týka posielania obrázkov. Druhá sa už podľa XDA-developers dostala aj do stabilnej verzie a súvisí s posielaním videí.

Odoslané obrázky sa samé zničia

Prvá funkcia by mala umožniť posielať obrázky, ktoré sa po čase samé zničia. Funkcia pridá nový prepínač vedľa textového poľa v okne, tak ako to je vidieť snímke obrazovky z beta verzie aplikácie pre platformu iOS a aj Android. Klepnutím na tento prepínač sa ukáže oznámenie, v ktorom sa uvádza: „Toto médium zmizne, keď opustíte tento chat.“

Používatelia budú môcť vďaka novej funkcii zdieľať obrázok, ktorý automaticky zmizne, akonáhle opustia chat. Prijímateľ správy bude taktiež upozornený, že obrázok po čase zmizne. Po otvorení takéhoto obrázka sa im zobrazí upozornenie s rovnakou správou. Samodeštrukčné obrázky na rozdiel od normálnych obrázkov nebude možné exportovať.

Samozrejme stále bude možné urobiť snímku obrazovky aplikácie a tým aj zobrazeného samodestrukčného obrázka. Jeho rozlíšenie tak bude síce len v rozlíšení displeja a nie v originálnom rozlíšení, ale vďaka tomu táto funkcia stráca trochu zmysel. Používateľ by kvôli tomu mohol mať aj falošný pocit ochrany súkromia.

Z odosielaného videa už môžete odstrániť zvukovú stopu

Druhá funkcia sa objavila v beta verzii aplikácie WhatsApp už v novembri a podľa portálu FoneArena by mala byť už dostupná aj stabilnej verzii. Mala by umožniť odstrániť zvukovú stopu z videá ešte pred odoslaním druhému používateľovi. Hodí sa to, ak má video nekvalitný zvuk alebo obsahuje niečo, čo nemajú počuť cudzie uši.

WhatsApp video editor
Zdroj: XDA-Developers.com

Táto funkcia je prístupná používateľovi v editore videa. Hneď pod nástrojom na orezanie videa sa bude nachádzať ikonka reproduktora, ktorá používateľom umožní prepínať medzi zapnutým a vypnutým zvukom. Ak je vypnutý zvuk, video sa odošle prijímateľovi bez zvuku.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
Náš tip
Motorola edge+ zlacnela na slovenskom trhu na 699 eur
6.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+